Migrena

1 osoba na 6 cierpi z powodu migreny.

Migreny to nawracające, silne bóle głowy, zwykle skoncentrowane po obu stronach w okolicy skroni lub  brwi.  Co więcej, mogą im towarzyszyć nudności, światłowstręt (wrażliwość na światło) i lub fonofobia (wrażliwość na dźwięk). Migreny są schorzeniem, które dotyka około miliarda ludzi. Istnieje kilka klas migren o różnym stopniu nasilenia. 

Migrena

Jak radzić sobie z migrenami?

  • Pić dużo wody, lekko osolonej.
  • Wypoczywać na świeżym powietrzu.
  • Wykonywać masaże karku, ramion. Napięcia w tym obszarze mogą nasilać ból.
  • Stosować zimne okłady na kark i głowę. 
  • Ciepła, relaksująca kąpiel lub prysznic. 

Maść tygrycia (Tiger Balm) jest jednym z najbardziej skutecznych sposobó w początkowych objawach migreny. Gdy balsam rozgrzewa się i mrowi na skórze, możesz odczuwać pewien dyskomfort, ale w końcu przyniesie ulgę w cierpieniu. Maść tygrysia rozluźni również napięcia karku i ramion, które są napięte i sztywne podczas migreny.

Olejek miętowy również niezastąpiony podczas migreny. Kiedy odczywasz mdłości wywołane silnym bólem głowy, olejek miętowy pomoże opanować Twój problem gastryczny. Również wcierana kropelka olejku w skronie sprawi, że cieżka głowa nabierze lekkości. 

migrena

Dodatkowo spróbuj zmniejszyć stres. Sytuacje stresujące w życiu codziennym i pracy nasilają ból i zwiększają częstotliwość występowania migreny.