Eteryczny olejek miętowy z mięty zielonej spearmint Shaushka
search
  • Olejek eteryczny miętowy
  • OLEJEK ETERYCZNY MIĘTA ZIELONA
  • Olejek eteryczny z mięty zielone
  • Eteryczny olejek miętowy z mięty zielonej spearmint Shaushka

Eteryczny olejek miętowy z mięty zielonej Spearmint 10ml

30,00 zł
Brutto 48 h

OLEJEK ETERYCZNY MIĘTA ZIELONA

Olejek eteryczny spearmint pozyskiwany jest z liści mięty zielonej przez destylację z parą wodną. Posiada on wiele korzystnych właściwości jak:

Działanie odświeżające - olejek z mięty zielonej ma intensywny, orzeźwiający zapach, co czyni go skutecznym odświeżaczem  powietrza likwidującym nieprzyjemne zapachy.

Działanie relaksujące - olejek z mięty zielonej ma działanie uspokajające, dzięki czemu jest skuteczny w leczeniu napięcia nerwowego i bezsenności.

Działanie antyseptyczne - olejek z mięty zielonej ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczne, dlatego skutecznym w zwalczaniu infekcji.

Działanie przeciwzapalne - olejek z mięty zielonej ma działanie łagodzące ból i obrzęk oraz jest bardzo  skuteczny w leczeniu bólu głowy, bólu mięśni i stawów.

 

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Działanie na układ trawienny - olejek z mięty zielonej ma działanie rozkurczające i uspokajające, dlatego wykorzystuje się go w leczeniu nudności, bólu brzucha, gazów i zaparć. 

Działanie na skórę - olejek z mięty zielonej ma działanie chłodzące i ściągające, dlatego wykorzystuje się go w leczeniu trądziku, opuchlizny i łagodzeniu oznak zmęczenia. 

Przydatny w podróży olejek z mięty zielonej pomaga uniknąć nieprzyjemnych objawów choroby lokomocyjnej a dodatkowo pobudza, dlatego polecany jest kierowcom, którzy pokonują dalekie trasy. Wystarczy kilka kropli umieścić w dyfuzorze lub zwyczajnie na chusteczce, aby poczuć przypływ orzeźwienie i oddalić uczucie senności.  

Olejek z mięty zielonej a badania naukowe

Istnieją liczne badania naukowe potwierdzające przydatność olejku z mięty zielonej w wielu jednostkach chorobowych czy schorzeniach. Badania te skupiają się głównie na jego właściwościach antyseptycznych, przeciwbólowych i przeciwskurczowych.

Olejek z mięty zielonej zawiera składniki aktywne, takie jak mentol i menton, które mogą pomóc w łagodzeniu bólu, zmniejszaniu napięcia mięśni i poprawie ukrwienia.

Wiele badań wykazało, że olejek z mięty zielonej pomaga podczas leczenia bólu głowy, mięśni, pleców oraz bóli menstruacyjnych. Inne badania wykazały, że olejek z mięty zielonej ułatwia przepływu powietrza przez nos a tym samym oddychanie u osób z przewlekłym zapaleniem oskrzeli.

Należy pamiętać, że wiele badań dotyczących olejku z mięty zielonej było przeprowadzanych na małych grupach ludzi lub na modelach zwierzęcych, dlatego konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić skuteczność tego olejku w leczeniu różnych schorzeń.

Kto nie powinien używać olejku z mięty zielonej? 

Olejek z mięty zielonej jest generalnie bezpieczny dla większości osób, jednak niektórzy powinny unikać jego używania lub skonsultować się z lekarzem przed jego zastosowaniem.

Nie zaleca się stosowania olejku z mięty zielonej podczas ciąży i okresu karmienia ani na skórę ani doustnie. Na wystarczających danych na temat jego bezpieczeństwa w tym okresie.

Osoby z alergią na miętę lub inne rośliny zawierające mentol i menton powinny unikać olejku z mięty zielonej, ponieważ mogą one doświadczać reakcji alergicznych.

Osoby z problemami skórnymi takimi jak atopowe zapalenie skóry czy łuszczyca powinny unikać bezpośredniego kontaktu skóry z olejkiem z mięty zielonej, ponieważ może to pogorszyć ich stan.

Osoby z problemami układu sercowo-naczyniowego lub ciśnieniem krwi powinny skonsultować się z lekarzem przed użyciem olejku z mięty zielonej, ponieważ może on wpływać na ciśnienie krwi.

Olejek z mięty zielonej jest silnie skoncentrowany i może podrażniać skórę, dlatego zalecane jest stosowanie go rozcieńczonego w oleju bazowym lub soli. Przed użyciem na skórę należy przeprowadzić test na małym obszarze skóry.

Bez wcześniejszej porady lekarskiej, nie jest zalecany u dzieci poniżej 6 roku życia, osób o wrażliwej skórze.

Unikaj kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY Z MIĘTY ZIELONEJ

100% naturalny
Nazwa łacińska: Mentha spicata
Pochodzenie: Indie

Chemotyp: D-karwon 

Zobacz na blogu: co to jest chemotyp?

Zastosowanie zewnętrzne i wewnętrzne. 

Więcej informacji o olejku z mięty zielonej znajdziesz na blogu: olejek mięta zielona

0029

Specyficzne kody

EAN13
5908275919285

Zobacz także

Przeczytaj na Blogu

Komentarze (6)
Oceń