Higiena jamy ustnej

#lesswaste Higiena jamy ustnej 

Właściwa higiena jamy ustnej ważna jest nie tylko dla utrzymania zdrowych zębów i dziąseł, ale ma bardzo duży wpływ na cały organizm oraz ogólne samopoczucie. Dlatego tak ważna jest codzienna profilaktyka jamy ustnej, czyli odpowiednie szczotkowanie i nitkowanie zębów.

Czy można zadbać o higienę jamy ustnej w zgodzie z naturą? Dziś możemy znaleźć wiele sposobów na przeprowadzanie codziennych zabiegów higienicznych, które będą maksymalnie ograniczały negatywny wpływ na środowisko. Shaushka znalazła rozwiązanie i stworzyła recepturę na naturalne pasty do zębów! I zamknęła je w słoiku! Po zużyciu pasty słoik możesz do nas odesłać lub wykorzystać ponownie! Ponieważ plastikowe szczoteczki produkują tony śmieci, wprowadziliśmy również do naszego sklepu szczoteczki bambusowe szczoteczki i drewniane kubeczki. Znajdziesz tu również biodegradowalne nici dentystyczne w małym szklanym słoiczku.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Jak dbać o zęby? 

Rolą higieny jamy ustnej jest hamowanie rozwoju bakterii. Skutkiem złego stanu higienicznego zębów i jamy ustnej będzie nadmierny rozwój bakterii które stworzą kolonię i nalot na powierzchni zębów. Z czasem przekształci się on w kamień.  Zła higiena jamy ustnej może doprowadzić do próchnicy, która wymaga interwencji dentysty, w przeciwnym razie nie leczona może prowadzić do utraty zębów. Nie leczona próchnica może stanowić zagrożenie dla zdrowia. 

Najważniejszym nawykiem jaki powinniśmy sobie wypracować w codziennej pielęgnacji to przede wszystkim zabiegi higieniczne:

Szczotkowanie 

Nitkowanie

Płukanie jamy ustnej

Według zaleceń lekarzy ważne jest, aby nie zwlekać z wizytą u stomatologa, aż zacznie dokuczać nam ból. W utrzymaniu zdrowej jamy ustnej pomogą regularne wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym w celu oceny stanu zdrowia zębów oraz tkanek jamy ustnej. Dzięki temu stomatolog ma szansę dostrzec zmiany na wczesnym etapie rozwoju próchnicy i wdrożyć odpowiednie leczenie. 

Równie ważna w utrzymaniu zdrowia nie tylko jamy ustnej ale również całego organizmu jest zdrowa, zbilansowana dieta. Ograniczenie słodkich przekąsek i picia słodkich napojów.

Pasta do zębów nie musi być nudna!

Lubisz eksperymentować? A może wolisz klasyczne smaki? W naszej ofercie past do zębów znajdziesz klasyczną miętową pastę do zębów, a dla osób które wolą orientalne zapachy stworzyliśmy coś ciekawego 😉 Jeśli klimaty indyjskie są bliskie Twojemu sercu koniecznie wypróbuj pastę Indię. Znajdziesz w nich olejki eteryczne z grejpfruta, cynamonu, kardamonu i goździka. Z bardziej klasycznych past to przede wszystkim Zielona Mięta i bardzo aromatyczna Sosnowa pasta bez fluoru. W zasadzie wszystkie pasty dostępne w sprzedaży nie zawierają tego pierwiastka 😊 Wisienką na torcie – a raczej śliwką jest właśnie Pasta Śliwkowa. Pomyśleliście, że będzie miała smak soczystej śliwki? Jednak zrobiona jest z dodatkiem nie owoców a olejku z pestek śliwek 😊 Testowaliście kiedyś ten olejek? Ma niewiarygodnie piękny zapach migdałowo-marcepanowy! Taka też jest nasza pasta Śliwkowa 😊

Tak więc zachęcamy do testowania oryginalnych smaków i zapachów past do zębów Shaushka! Mycie zębów już nigdy nie będzie nudne – dla Ciebie i całej rodziny!

Pasta bez fluoru

Niewątpliwie fluor to jeden z ważniejszych pierwiastków które biorą udział w procesie mineralizacji zębów i kości. Zapewne znajdzie się wiele argumentów za i przeciw na jego obecność w paście do zębów. Wiele osób nie wyobraża sobie codziennej pielęgnacji jamy ustnej bez pasty do zębów z fluorem. My jednak z myślą o osobach, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą korzystać z produktów wzbogacanych fluorem, stworzyliśmy oryginalne receptury past do zębów bez fluoru.

Zadbaliśmy, aby składniki past spełniały rolę czyszczącą, antybakteryjną i odświeżającą oddech. A do tego zamknęliśmy ją w szklanym słoiku! Żeby być bardziej eko słoik możesz do nas zwrócić! 😉 

Przeczytaj na Blogu