Wody perfumowane

Dlaczego warto sięgnąć po naturalne perfumy Song of India?

Naturalne perfumy Song of India  to niepowtarzalna jakość, tradycja i długa historia licząca prawie 100 lat.  

Wszystkie produkty wellness i olejki zapachowe Song od India  produkowane są zgodnie z długą tradycją oraz poszanowaniem natury, wszelkich boskich stworzeń  oraz  holistycznym podejściem do życia.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Marka dostarczając nam swoje naturalne kosmetyki pragnie wzbogacić, ożywić i pobudzić duszę oraz wzmocnić korzenie nierozerwalnie zatopione w naturze. Song of India czerpiąc z tradycji, natury oraz starożytnej nauki ajurwedy tworzy naturalne perfumy które pomogą Ci osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem a umysłem. 

Jaka jest historia marki Song of India? 

Historia rozpoczęła się w roku 1932 w starym, otoczonym murami mieście Delhi.  Pradziadek obecnych właścicieli, Jagdamba Prashad Mathur, założył małą perfumerię o nazwie Mathur Perfumery Works. Była to skromna, rodzinna produkcja gdzie powstawały pierwsze naturalne perfumy przy użyciu naturalnych składników, takich jak zioła, kwiaty, kora, korzenie itp. Jego receptury i kompozycje zapachowe, bardzo spodobały się lokalnej społeczności. Nigdy nie planował tworzyć ich na dużą skalę. Nie był człowiekiem interesów, bardziej interesowało go dobro rodziny. 

Sztukę tworzenia perfum, olejków i kadzideł przekazał swojemu synowi, panu Durdze Prashad Mathurowi. Syn idąc w ślady ojca kontynuował pracę zgodnie z tradycją i technikami wypracowanymi przez ojca, próbując połączyć prostotę z przedsiębiorczością. W rodzinnym biznesie pomagała mu  żona, pani Raj Rani Mathur, która zajmowała się sprzedażą podczas, gdy mąż był pochłonięty produkcją. 

W latach sześćdziesiątych zaczęli napływać obcokrajowcy do Indii. Turyści z różnych części świata chętnie odwiedzali ich sklep z naturalnymi kosmetykami i perfumami.  I tak z lokalnego, skromnego sklepu z indyjskimi olejkami do masażu oraz perfumami, rozwinął się biznes z którego w 1972 roku narodziła się marka Song of India.

Bardzo szybko zaczęły napływać zlecenia z całego świata, a małe zamówienia zamieniły się w coraz większe. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu, w Noida rozbudowano rodzinną perfumerię a w 1988 roku w Seattle powstał pełnoprawny oddział, który obsługuje klientów z Ameryki Północnej. Nieżyjący już pan Ashok Mathur, dołożył wszelkich starań, aby popchnąć ten rodzinny biznes do przodu. 

Z biegiem lat ta mała rodzinna firma rozrosła się coraz bardziej, stając się znaną i cenioną w świecie marką. 

Obecnie Song od India zachowując tradycję, tworzy nowe, piękne zapachy za pomocą naturalnych olejków eterycznych tak jak to robili ich przodkowie. Czerpią inspirację z bogatego dziedzictwa kulturowego, przyrody oraz starożytnej nauki ajurwedy.

Zapachy naturalnych perfum Song od India to  bardzo świeże kompozycje  kwiatowe, owocowe jak i cięższe, typowo orientalne, żywiczne i korzenne aromaty. Mogą być stosowane zarówno do perfumowania ciała, włosów, pościeli oraz domu.

Czym jeszcze wyróżnia się marka naturalnych perfum Song of India? 

Wszystkie  produkty Song of India wytwarzane są ręcznie z niezwykłą starannością i dbałością o każdy szczegół. Firma wspiera także ubogich i najbardziej potrzebujących dzięki organizacji, która zadbała już o ponad dziesięć tysięcy rodzin w Indiach. Z pomocą sprzedaży produktów Song of India, udało się adoptować kilkoro dzieci z odległych wiosek Radżastanu w Indiach. Dzieci te są bardzo biedne i / lub straciły jednego lub oboje rodziców a także walczą o niezależność finansową oraz edukację. 

Dzięki organizacji dzieci te mają spełnione wszystkie podstawowe potrzeby, dostęp do edukacji, mundurki szkolne, opłacone zajęcia stacjonarne, transport szkolny, dodatkowe korepetycje, wsparcie medyczne, okulistę i wreszcie mogą rozwijać swoje najgłębsze marzenia. 

Przeczytaj na Blogu