Indyjskie kadzidełka długie

Skąd pochodzą nasze kadzidełka?

Kadzidełka dostępne w naszym sklepie pochodzą z Indii od znanych na całym świecie eksporterów, którzy rozpowszechniają je pod postacią długich patyczków oraz stożków.

Te oryginalne kadzidełka tworzone metodą ''hand made'' powstają z wyselekcjonowanych olejków, kwiatów, żywic starannie wymieszanych i zwijanych.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Srinivas Sugandhalaya jest twórcą znanych na całym świecie kadzideł o wyrazistym, subtelnym zapachu Satya Sai Baba Nag Champa i Super Hit. Kadzidełka Satya z Bangalore to naturalne ziołowo-kwiatowe mieszanki, które przeszywają swoim niezwykłym aromatem przynosząc spokój i głębokie, duchowe doznania. 

Kolejnym, wiodącym producentem i eksporterem Indyjskich kadzideł rozpowszechnianych na  całym świecie, jest marka Hem.

HEM pozostaje jedną z najpopularniejszych marek premium na świecie, wykorzystujących do produkcji zapachów agarbatti czyste olejki eteryczne, naturalne ekstrakty roślinne, nasiona i drewno.

Dlaczego zawsze warto mieć przy sobie kadzidełko?

Kadzidełka indyjskie pomagają się wyciszyć przed modlitwą, medytacją, yogą a także wprowadzają w wyjątkowy klimat pełen miłości i harmonii.  Działają kojąco na nerwy, odganiają złe myśli i pozwalają się zrelaksować przynosząc spokój i odprężenie.

Przyjemny aromat agarbatti sprawia, że każdy czuje się odprężony i spokojny. Ten zapach jest jak uzdrawiający dotyk, łagodzący dolegliwości psychiczne oraz fizyczne. Również Ajurweda wierzy i podkreśla znaczenie kadzidełka w leczeniu i utrzymaniu zdrowego ciała.

Spalanie Agarbatti oczyszcza atmosferę, odgania negatywną energię i przygotowuje pomieszczenia do ceremonii religijnych. Nawet latem, umożliwią lepszą koncentrację podczas medytacji, odstraszając atakujące owady.  Kadzidła sprawiają, że umysł staje się bardziej chłonny a ciało zrelaksowane. 

Wiele ośrodków yogi, medytacji również w Polsce, stosuje  kadzidełka wprowadzając uczestników do nowej, uduchowionej przestrzeni, oddalając ich od problemów i uciążliwych myśli. 

Do jakich rytuałów można użyć kadzidełka?

Stosując się do pism wedyjskich, kadzidełka stanowią integralną część prawie każdego rytuału hinduskiego. Nawet buddyzm przyjął agarbatti i  wykorzystuje je w swoich ceremoniach i praktykach religijnych. 

Z czasem, gdy świat zaczął się kurczyć, zacierały się granice,  światowy handel kadzideł rozwijał się, stopniowo a ludzie z całego świata zaczęli używać kadzidełka korzystając z jego uzdrawiającej mocy, wzmacniania pozytywnych wibracji oraz stosując w celach religijnych.

Dla Hindusów zapalenie kadzidełka ma znaczenie symboliczne. Hindusi wierzą w praktykę poświęcania się dla dobra społeczeństwa. Kierując się tym przekonaniem, agarbatti musi całkowicie się spalić aby oczyścić energię w danej przestrzeni lub otoczeniu. Pociągający aromat zabiera wiernych w daleką podróż wprost na spotkanie z najwyższym bóstwem. 

Właśnie dlatego naturalne kadzidło nie jest zwyczajnym produktem w Indiach i nadal czczone przez wszystkich Hindusów, tak jak i przed wiekami. Agarbatti jest obecnie synonimem kultury indyjskiej. Kadzidełka są dostępne w całych Indiach, w każdej świątyni i prawie w każdym gospodarstwie domowym. 

Hipnotyzujący zapach kadzidełka oczyszcza powietrze, umożliwiając przepływ jasnych i spokojnych myśli przez umysł. Te kadzidlane zapachy wzmocnią Twoje oddanie się najwyższym energiom kierując Cię w stronę  osiągnięcia absolutnego oświecenia!

Intencje podczas spalania kadzidła – czy indyjskie kadzidełka spełniają życzenia?

Niektórzy wierzą w intencjonalną moc kadzidełka. Kiedy bardzo czegoś pragniesz,  chcesz uzdrowić ciało i duszę, spotkać miłość, więcej zarabiać pieniędzy, zdobyć nowych, oddanych przyjaciół czy udać się  w niezapomnianą podróż zapal w tej intencji wybrane przez Ciebie kadzidełko. Usiądź, oddaj się medytacji, wyobraź sobie, że to czego pragniesz jest na wyciągniecie ręki i poczekaj, aż kadzidło wypali się do samego końca. 

Przeczytaj na Blogu