Naturalne olejki do ciała

Naturalne oleje do pielęgnacji całego ciała

Naturalne oleje roślinne, to doskonałe jednoskładnikowe kosmetyki, które możesz nakładać dosłownie na każdą część ciała, ciesząc się ich wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi.

Nie zawierają konserwantów, sztucznych dodatków i są w 100% naturalne. Odpowiednio dobrane, mogą zarówno pielęgnować jak i leczyć wszelkie niedoskonałości skóry. Wykorzystywane są również w medycynie naturalnej jako baza ziołowych maści oraz maceratów. 

Olej roślinny to naturalny tłuszcz wytłaczany z nasion, pestek oraz orzechów. Spotykamy go najczęściej w formie płynnej, ale wyjątkiem są niektóre oleje roślinne zbudowane z nasyconych kwasów tłuszczowych jak np. olej kokosowy, który  w niskiej temperaturze zastyga i staje się twardy.

Naturalne oleje możemy ze sobą dowolnie łączyć lub wykorzystywać jako jednoskładnikowe kosmetyki naturalne do pielęgnacji całego ciała.

Nierafinowane tłuszcze roślinne zastępują kremy do rąk i stóp, balsamy do ciała oraz są wykorzystywane jako baza do oliwek, niezbędnych podczas wykonywania masażu. 

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Naturalne olejki i oleje roślinne do pielęgnacji całego ciała

Naturalne olejki do ciała – które wybrać?

Ze względu na różne typy skóry, jednym lepiej sprawdzą się oleje tłuste, zabezpieczające skórę przed nadmierną utratą wody a innym lekkie oleje suche, szybko wchłaniające się. Wybór oleju może być związany również z upodobaniami zapachowymi. Ci, którzy pragnąć stworzyć własną kompozycję zapachową przy użyciu olejków eterycznych sięgną po oleje o mniej intensywnym zapachu jak sezamowy, rycynowy a inni po takie, które natura obdarzyła naturalnym, pięknym aromatem. Roślinne oleje mogą być również świetną bazą do tworzenia naprawdę egzotycznych oliwek do masażu całego ciała. Aby nasza kompozycja zapachowa w pełni nas usatysfakcjonowała, należy wykonać ją kilka dni wcześniej (3-4 dni) i pozostawić w ciepłym, zacienionym miejscu. Wszystkie składniki doskonale się wymieszają, tworząc oczekiwany zapach. 

Nasz nierafinowany olej kokosowy o naturalnym kokosowym zapachu, w połączeniu z cytrusami (olejek eteryczny cytrynowy, grejpfrutowy, ylan-ylang, lemongrassowy) da nam możliwość stworzenia wyjątkowego, egzotycznego balsamu do ciała lub stóp. Taką mieszankę można śmiało dodawać do kąpieli a Wasza skóra będzie miękka, nawilżona i pachnąca. Jest to również najlepszy balsam antycellulitowy do masażu pośladków, ud i brzucha.

Olej kokosowy naturalnie perfumuje ciało i hamuje nieprzyjemny zapach potu. Wzbogacony o olejki eteryczne daje możliwość stworzenia spersonalizowanego dezodorantu do ciała i stóp. 

Jeżeli potrzebujesz olejku pod prysznic to sięgnij po marcepanowy olej śliwkowy lub olej sezamowy o lekkim, orzechowym zapachu. Naturalne oleje roślinne z pierwszego tłoczenia nakładane na mokrą skórę doskonale wchłaniają się, nawilżają, sprawiają, że skóra jest miękka, elastyczna i nie przesusza się zbyt szybko. Ten zabieg kosmetyczny możesz wykonać wlewając kilka kropli oleju do wanny. Olejek sprawi, że skóra będzie doskonale zabezpieczona na całej powierzchni ciała. 

Jakie korzyści niesie ze sobą kąpiel z użyciem naturalnych olejów roślinnych?

Kiedy nakładamy kosmetyk na skórę, nie zawsze możemy zrobić to dokładnie. Nie wszyscy jesteśmy tak wysportowani by  nałożyć samodzielnie balsam na całej powierzchni pleców a niektórym ograniczenia zdrowotne mocno zmniejszają zakres ruchu np. w stawie barkowym. Możemy oczywiście skorzystać z pomocy męża czy żony, ale co w sytuacji, gdy musimy liczyć wyłącznie na siebie?

Łyżka naturalnego oleju roślinnego dobrej jakości wystarczy, aby Twoja skóra była doskonale nawilżona i odżywiona. Unoszący się na powierzchni wody olej, rozbija się na małe cząsteczki pokrywając nasze zanurzone w wodzie ciało, na całej powierzchni.

Oleje roślinne mogą stanowić również bazę dla olejków eterycznych podczas aromaterapeutycznych kąpieli. Warto zapamiętać, że olejków eterycznych nie należy bezpośrednio wlewać do wanny, gdyż ich stężenie jest zbyt duże i mogłoby podrażnić skórę. W tym celu najlepiej wymieszać je z solą morską lub bazowym olejem roślinnym. 

Takie kąpiele są bardzo korzystne zwłaszcza dla osób zmagających się łuszczycą czy atopowym zapaleniem skóry. 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając olej roślinny do masażu ciała?

Niektóre  oleje to tzw. oleje suche, gdyż szybko wchłaniające się w skórę i nie pozostawiają tłustego filmu na powierzchni. Jednak chcąc uzyskać jak najlepszy poślizg podczas masażu musimy sięgnąć po olej, których skóra nie absorbuje zbyt szybko. Dlatego w masażu klasycznym lub relaksacyjnym najczęściej wykorzystuje się olej sezamowy, olej kokosowy, śliwkowy, z pestek moreli lub słodkich migdałów.

Olejem, który odnalazł swoje miejsce w masażu leczniczym, jest olej rycynowy. Jednak ze względu na jego gęstość warto go wcześniej podgrzać lub po nałożeniu przykrywa się ciało ciepłym ręcznikiem lub termoforem. 

Olej Tamanu, to olej który stosuje się do krótkich, delikatnych masażów przeciwbólowych jak np. poprawiający krążenie masaż nóg lub przy nerwobólach. 

Do tłuszczów roślinnych można dodawać olejki eteryczne tworząc pachnące oliwki do masażu relaksacyjnego oraz masażu leczniczego. 

Czym różni się naturalny, nierafinowany olej roślinny od tego poddanego procesom rafinacji?

Naturalne oleje możemy rozpoznać po zapachu i kolorze. Intensywny, często orzechowy, słodki, egzotyczny zapach o żółtej lub lekko brązowej barwie może być wskazówką, że tłuszcz nie został poddany chemicznej obróbce i możemy cieszyć się wszystkimi wartościowymi składnikami. Zapachy niektórych olejów zadziwiają jak np. świeży zapach oleju ogórkowego czy marcepanowy olej śliwkowy. Podobnie jest w przypadku olejku malinowego lub truskawkowego. Lekko wyczuwalny, owocowy zapach daje nam pewność, że te oleje nie zostały podane rafinacji. 

Przezroczysty, słomkowy kolor, delikatny zapach lub jego brak to często cechy charakterystyczne dla oleju rafinowanego.  

Jeżeli producent kosmetyków pragnie wykorzystać niektóre właściwości oleju ale jego zapach popsuje mu kompozycję zapachową, sięga po olej dezodoryzowany. Tak np. często jest w przypadku intensywnie pachnącego oleju kokosowego czy arganowego. 

Jest wiele naturalnych olejów o bardzo nieprzyjemnym zapachu i pomimo ich cudownych właściwości nie decydujemy się na ich użycie. 

Musimy pamiętać, że oleje nierafinowane należy bardzo szybko zużyć po otworzeniu butelki, gdyż łatwo się utleniają. Oleje poddane rafinacji są trwalsze i lepiej się konserwują. 

Jak wygląda rafinacja klasycznego oleju? 

Nasiona są czyszczone i obierane a następnie kruszone i ogrzewane do temperatury sto stopni. Etap ogrzewania pozwala na wydobycie większej ilości oleju z surowca. Następnie są one wielokrotnie wyciskane w prasach z których wypływa surowy olej. Do tego co pozostało dodawane są chemiczny rozpuszczalniki umożliwiające wytłoczenie oleju  z resztek.                                                                                                                         

W celu usunięcia rozpuszczalników, pestycydów lub pleśni, olej miesza się z kwasem fosforowym i zobojętnia wodorotlenkiem sodu. Wreszcie następuje etap pozbycia się zapachu przez ogrzewanie. Tak przygotowany olej trafia do butelek szklanych lub plastikowych. Podczas wszystkich tych etapów oleje tracą wiele wartościowych składników, jednak zyskują większą odporność na wysokie temperatury i są łatwiejsze w przechowywaniu. 

Proces wytwarzania nierafinowanego oleju roślinnego tłoczonego na zimno wygląda inaczej. 

Temperatura nie przekracza pięćdziesięciu stopni, dzięki czemu zachowuje wszystkie cenne właściwości. Olej wyciskany jest mechanicznie w specjalnej prasie, następnie poddawany jest filtracji. Oczywiście nie jest on taki czysty i klarowny jak ten rafinowany. Jest gęściejszy i ma mętny osad, który opada na dno, szybciej się utlenia dlatego ma krótka datę przydatności. Zachowuje jednak wszystkie witaminy, NNKT (Niezbędne, Nienasycone Kawasy Tłuszczowe) oraz cenne minerały. Należy go chronić przed światłem i przechowywać w przyciemnionych, szklanych butelkach. Żeby przedłużyć żywotność olejów można dodać do nich naturalną witaminę E, która jest doskonałym konserwantem. 

Wybór należy do Was!

Naturalne olejki do ciała Shaushka cosmetics, to podstawa naturalnej pielęgnacji ciała. 

Dbamy o to, by nasze oleje roślinne do pielęgnacji ciała były jak najlepszej jakości. Poddawane są ciągłej kontroli jakości, gdzie oceniany jest ich kolor, zapach, lepkość i właściwości pielęgnacyjne. 

Bardzo zależy nam na naszych klientach i ich osobistych odczuciach. Chcemy dostarczać Wam jak najlepsze produkty, które usatysfakcjonują Was w 100%.

Jako firma, dla której Natura, czyste środowisko to podstawa, dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze naturalne kosmetyki i olejki były ekologiczne i przyjazne dla środowiska.  

Przeczytaj na Blogu