Naturalne Mydło Aleppo

Mydło Aleppo – jakie wybrać?

Ci, którzy chcą rozpocząć naturalną pielęgnację, pytają, które mydła będą dla nich najlepsze? Odpowiedź jest jedna! To naturalne mydła Aleppo.

Właściwości mydeł Aleppo różnią się, a wszystko zależy od ich składu. Jedne są przeznaczone do cery suchej, inne do tłustej. A wszystko to zależy od procentowej zawartości oleju laurowego w mydle.

Mydło Aleppo

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Jakie właściwości ma olej laurowy?

Olej laurowy ma działanie bakteriobójcze. Jego właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, wykorzystywane są nawet w medycynie. Odnawia płaszcz hydrolipidowy skóry, tym samym nie przesuszając jej. Dlatego im więcej oleju laurowego w składzie Aleppo, tym lepsze jego działanie antyseptyczne.

Które stężenie wybrać?

Mydła Aleppo o stężeniu 5-12% oleju laurowego polecamy do skóry suchej i normalnej. 20% to doskonały produkt do mycia skóry mieszanej i włosów. Mydła 35-55% polecane są do skóry problematycznej, tłustej i trądzikowej. Co więcej, Aleppo 55% to doskonała kostka do higieny intymnej.

Prawdziwe mydło Aleppo nie zawiera produktów syntetycznych, rozpuszczalników, barwników, utrwalaczy, perfum, pochodnych tłuszczów zwierzęcych. Tradycyjne mydło Aleppo rozpoznasz po jego żółto-brązowym odcieniu na zewnątrz a zielonym po przekrojeniu. Mydła wykonane zgodnie z oryginalną recepturą oznaczone są syryjską pieczęcią.

Czy już wiesz które mydło Aleppo jest dla Ciebie?

Jeśli nie, to czytaj dalej...

Jakie są zalety mydła Aleppo?

Mydło Aleppo to produkt uwielbiany ze względu na jego naturalnie odżywcze właściwości. To najlepsze mydło w kostce dla skóry wrażliwej.

Mydło tradycyjnie występuje w twardych kostkach, które suszone są przez wiele miesięcy. Wykonuje się je z oliwy z oliwek, ale składnikiem, który je wyróżnia spośród innych, jest olej laurowy.

Nie da się ukryć, że mydło Aleppo to najbardziej naturalny produkt do mycia całego ciała i włosów.

Antyseptyczne, kojące, zmiękczające, nawilżające i hipoalergiczne mydło Aleppo, jest pełne korzyści dla Twojej skóry. Prawdziwe mydło Aleppo jest wykonane w 100% z naturalnych produktów. Uważaj na podróbki, które mogą zawierać agresywne dodatki do skóry.

Naturalne mydła o dużej zawartości dobrej jakości tłuszczów roślinnych, ograniczają suchość skóry. Chronią jej warstwę hydrolipidową, która ją otacza.

Mydło Aleppo może być używane do codziennej toalety. Możesz je stosować do mycia twarzy, włosów lub całego ciała. Możliwe jest również użycie go jako mydła do golenia.

Czy wiesz, że można wyleczyć kandydozę mydłem Aleppo?

Grzybica pochwy pojawia się głównie u kobiet w wieku rozrodczym. Rzadziej u dziewcząt przed okresem dojrzewania i u kobiet po menopauzie. Pojawia się wówczas swędzenie, podrażnienie i ból podczas oddawania moczu. Występuje również dyskomfort podczas stosunku płciowego, któremu towarzyszy wydzielina z pochwy. Grzybice te nasilane są przez różne czynniki, takie jak antybiotyki, środki antykoncepcyjne, cukrzycę, ciąże lub noszenie syntetycznej bielizny.

Kandydoza to choroba, która objawia się zbyt dużym namnażaniem drożdżaków typu candida. Zaleca się stosowanie mydła Aleppo do higieny intymnej w przypadku Candida albicans. Również w przypadku niewielkiej infekcji warg sromowych, mydło Aleppo świetnie się sprawdzi. Aby zwalczyć kandydozę, najlepiej zastosować mydła o dużej zawartości oleju laurowego. Mydło Aleppo może być używane codziennie. Łączy w sobie właściwości grzybobójcze, antybakteryjne i nawilżające. Wszystko dzięki organicznej oliwie z oliwek oraz antyseptycznym właściwościom oleju laurowego.

Mydło Aleppo i wysypka pieluszkowa u niemowląt

Wysypka pieluszkowa niemowląt ma wiele przyczyn. Jednym z nich jest alergia na produkty piorące. W tym przypadku interesujące jest spróbowanie prania ubrań dla dzieci mydłem Aleppo w płatkach. Mydła do prania możesz zetrzeć na zwykłej tarce. To działa w wielu przypadkach. Z szarym mydłem Aleppo, możesz stworzyć płyn do prania ubrań dla całej rodziny.

Mydło Aleppo na skaleczenia

Dezynfekcja mydłem Aleppo jest również zalecana, gdy skóra zostanie uszkodzona. Aleppo odkazi rozcięcie, zadrapanie, użądlenie itp. Lekarze bardzo często zalecają moczenie stopy czy palca w wodzie z szarym mydłem. To zalecanie, zwłaszcza gdy dojdzie do skaleczenia brudnym szkłem lub zardzewiałym gwoździem.

Skąd pochodzi olej laurowy dodawany do mydeł Aleppo?

Jest to składnik, z którego słynie mydło Aleppo na całym świece. To właśnie odróżnia je od innych naturalnych mydeł, takich jak tradycyjne mydło marsylskie.

Olej z jagód laurowych dodaje się pod koniec procesu zmydlania. Nadaje mydłu charakterystyczny zapach.

Jagody laurowe najczęściej pochodzą z regionów Antiochii lub Latakii w nadmorskich górach Syrii, lub Turcji.

Dojrzałe jagody laurowe są małymi czarnymi, błyszczącymi, jajowatymi owocami. W okresie jesiennym jagoda jest nasączona tłuszczem. Jest to najlepszy czas na wydobycie oleju. Jagody laurowe zanurza się we wrzącej wodzie. Pękają i uwalniają na powierzchni olej, który jest zbierany.

Tak jak w przypadku oliwy z oliwek, olej z jagód laurowych był dostarczany producentom mydła w koziej skórze. Jednak nie obawiajcie się, od dawna przelewa się go do 200 l metalowych beczek.

Czy prawdziwe mydło Aleppo zawsze pływa na powierzchni wody?

Niektórzy z Was zauważyli, że nasze mydła Aleppo unoszą się na powierzchni wody. Fakt, że Aleppo unosi się, nie jest tak naprawdę kryterium jakości ani wskaźnikiem autentyczności. Zależy to od gęstości mydła oraz kilku innych czynników. Również od ilości wody w mydle, zawartości naturalnej gliceryny i sposobu wykonania mydła.

Mydło Aleppo to przodek mydła Marsylskiego

Mydło Aleppo zyskało sławę w krajach basenu Morza Śródziemnego. W XII wieku pojawiło się we Włoszech i Hiszpanii a w XV wieku dotarło do Francji. Dotarcie Aleppo do Marsylii, gdzie królowały plantacje oliwek, dało początek mydłom Marsylskim. Marsylia stała się ważnym ośrodkiem produkcji mydła w Europie. Tak rozpoczęła się historia mydła marsylskiego, bezpośredniego spadkobiercy mydła Aleppo.

Francuzi w XIX wieku zastąpili oliwę z oliwek koprą oraz olejem palmowym. Dzięki temu mydło stało się powszechnym produktem konsumenckim, po niskich cenach i produkowanym masowo. Obecnie mydła marsylskie mają różne składy. Jedne są tańsze, a inne mają bogatszy skład i wyrafinowany zapach.

Mydło Aleppo pozostało wierne tradycji a jego receptura i skład się nie zmieniły. Niestety, na rynku Europejskim pojawia się cała masa podróbek. Mydełka oliwkowo-laurowe, nazywane Aleppo dla celów marketingowych w rzeczywistości nimi nie są.

Mydło Aleppo dzisiaj

Mydło laurowe z Aleppo jest przodkiem prawie wszystkich twardych mydeł na świecie. Techniki produkcji i podstawowe składniki używane w procesie zmydlania są nadal te same.

Aleppo pozostaje kolebką rzemieślniczą całego know-how produkcji mydła, gwarantem wielowiekowej tradycji i jakości. Jednak trudności polityczne i społeczne w tym regionie doprowadziły do tego, że większość mydlarni przeniesiono do Francji.

Jak długo leżakują mydła Aleppo, zanim trafią do sprzedaży?

Brązowe kostki mydła Aleppo, z chwilą, kiedy staną się twarde, układane są w piramidach tak, żeby mogły swobodnie wysychać i miały dostęp do powietrza. Mydła Aleppo są suszone przez co najmniej 9 Msc. a im starsze, tym lepsze. Nawet kilkuletnie mydła są doskonałym kosmetykiem, a niekiedy są nawet znacznie droższe. O mydle Aleppo mówi się, że jest jak stare wino. Im starsze, tym lepsze.

Podczas procesu suszenia, który ma kluczowe znaczenie dla jakości mydeł, zewnętrzna warstwa brązowieje, podczas gdy wnętrza, pozostaje intensywnie zielone. Jeśli kiedykolwiek przekroiłeś mydło Aleppo na pół, wiesz jak wspaniale wygląda!

Jak widać, proces produkcji jest żmudny i zajmuje wiele miesięcy, zanim mydło trafi do sprzedaży. Jednak sprawia to, że mydła Aleppo są bardzo twarde, trwałe i bardzo dobrej jakości.

Jaka wygląda przyszłość Aleppo?

Wojna w Syrii sprawiła, że mydło z Aleppo stało się produktem na wygnaniu. Niemniej jednak większość producentów nie ma wątpliwości, że pewnego dnia, gdy pokój powróci do Syrii, wrócą do Aleppo i odbudują swoje fabryki.

Nie da się ukryć, że producenci mydła w regionie, który obecnie obejmuje Syrię, Liban, Izrael, Palestynę i Jordanię, mieli znaczną przewagę nad innymi w branży. Ich surowce były pozyskiwane lokalnie. To niezwykły dobrobyt w czasach, gdy transport oliwy z oliwek oraz oleju laurowego był bardzo drogi.

Na początku XX wieku rynek arabski został jednak masowo zalany produkowanym mydłem w Europie, powodując załamanie sprzedaży regionalnego produktu. Dopiero moda na ekologię i rosnąca popularność kosmetyków naturalnych sprawiły, że mydło z Aleppo po raz kolejny zwróciło uwagę Europejczyków. Miało główną zaletę, nie zawiera oleju palmowego ani sztucznych dodatków. 

Aleppo stało się synonimem krwawej wojny, na którą nie ma rozwiązania. Jeszcze przed kilkoma laty sprawy wyglądały zupełnie inaczej. Aleppo, położone w sercu jednego z najbardziej żyznych regionów na Bliskim Wschodzie, znane było z dzielnicy z bazarami, karawanserajami i starożytnymi meczetami. Wszystko to zostało zrównane z ziemią, podobnie jak fabryki mydła. Właściciele mydlarni byli porywani i przetrzymywani w okopach. Niektórym udało się przetrwać mimo braku prądu i bieżącej wody. Wykopali nowe studnie a dzięki ich kreatywności, prąd powrócił. Mydła produkują w domu podtrzymując lokalną tradycję w oczekiwaniu na koniec wojny.

Mydła Aleppo są dość popularne w Europie, zwłaszcza wśród osób poszukujących naturalnych i tradycyjnych produktów do pielęgnacji skóry. Mydła Aleppo zyskały uznanie ze względu na swoje naturalne składniki, a także tradycyjny sposób produkcji. W Europie, a także w innych częściach świata, zwiększa się zainteresowanie produktami, które są wolne od sztucznych substancji chemicznych i są bardziej przyjazne dla środowiska.

Ludzie, którzy cenią naturalne kosmetyki, często wybierają mydła Aleppo ze względu na korzyści dla skóry, takie jak nawilżanie, łagodzenie, i antyseptyczne właściwości olejku laurowego. Również świadomość ekologiczna zachęca do wyboru produktów, które są wytwarzane w sposób zrównoważony i tradycyjny.

W niektórych krajach europejskich, zwłaszcza we Francji, Włoszech i Niemczech, mydła Aleppo są dostępne w sklepach specjalizujących się w naturalnych kosmetykach, sklepach z produktami orientalnymi, a także w sklepach internetowych.

Jednak warto zauważyć, że popularność może się różnić w zależności od regionu i preferencji konsumentów. W miarę rosnącej świadomości zdrowego stylu życia i troski o środowisko, naturalne produkty, w tym mydła Aleppo, zyskują na popularności.

Przeczytaj na Blogu