Masła do ciała

Czym są naturalne masła do ciała?

Już od jakiegoś czasu słowo „masło” przestało kojarzyć się wyłącznie z jedzeniem. Masła roślinne można znaleźć w składach wielu kosmetyków pielęgnacyjnych lub stosować je w czystej formie.

Jak powstają naturalne masła do ciała? Wytwarza się je z egzotycznych roślin, dojrzewających w gorącym słońcu Afryki, Ameryki Południowej lub wilgotnym klimacie Amazonii.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Aby wyprodukować naturalne masło, potrzebne są bogate w tłuszcze owoce lub nasiona. Po odpowiednich procesach przetwarzania, które czasem trwają wiele dni, uzyskuje się twardy tłuszcz roślinny – idealny do pielęgnacji ciała i włosów!

Czym naturalne masła do ciała różnią się od balsamów? Przede wszystkim konsystencją – masła są twardsze, tłustsze i gęstsze. Warto też wspomnieć o składzie – balsamy, mleczka i emulsje do ciała są wieloskładnikowe, natomiast każde naturalne masło do pielęgnacji ciała samo w sobie stanowi jeden główny składnik.

W skrócie – masła do ciała to roślinne tłuszcze, które przybrały stałą formę. Pod wpływem ciepła dłoni, szybko zmieniają się w olejki i z łatwością można nanieść je na skórę.

Masło do ciała – naturalne natłuszczenie i ochrona przed przesuszeniem

Naturalne masła do ciała to podstawa roślinnej pielęgnacji skóry. Pomagają uzupełniać barierę hydrolipidową i zapewniają wysoką ochronę przed nadmierną utratą wilgoci. Do najbardziej popularnych maseł roślinnych należą – shea (karite), kakaowe oraz mango.

W naszej ofercie dostępne są także mniej znane masła, ale równie bogate w składniki odżywcze – m.in. cupuacu, ucuuba, czy bacuri. Każde z nich to witaminowa bomba dla Twojej skóry oraz włosów. Po rozpuszczeniu w kąpieli wodnej, masło do pielęgnacji ciała zmienia się w olejek, idealny do zabiegu olejowania włosów niskoporowatych (masło shea, masło cupuacu, masło ucuuba), wysokoporowatych (masło bacuri)  lub jako serum na zniszczone końcówki.

Dlaczego oferujemy tylko i wyłącznie nierafinowane masła do ciała? Naturalne kosmetyki tego typu powinny być tłoczone na zimno – zachowują wówczas jeszcze więcej właściwości pielęgnacyjnych, roślinny zapach i oryginalną barwę. Dzięki temu, za każdym razem, gdy sięgniesz po nasze masła do ciała, poczujesz łagodny dotyk Matki Natury.

Wegańskie masło do ciała – dlaczego warto je stosować?

Wierzymy w pielęgnacyjną moc roślin, dlatego w kosmetykach marki Shaushka nie znajdziesz składników odzwierzęcych. Każde masło do ciała – naturalne i nierafinowane – to efekt przetwarzania wyłącznie elementów roślinnych. To doskonała alternatywa dla osób, u których występują reakcje alergiczne po użyciu balsamów wieloskładnikowych.

Dlaczego jeszcze warto stosować naturalne masło do pielęgnacji? Ponieważ intensywnie natłuszcza ono nawet mocno przesuszoną skórę i chroni przed utratą wody z komórek. Masła wnikają w naskórek głębiej i zatrzymują w nim wilgoć. Dodatkowo pozostawiają na jego powierzchni cienką warstwę ochronną, która zabezpiecza skórę przed mrozem, silnym wiatrem, czy słońcem.

Naturalne masła do ciała regenerują i ujędrniają skórę, a także dbają o włosy – silnie odżywiają i chronią je przed uszkodzeniami. To jednak nie koniec zalet tych roślinnych kosmetyków – niektóre masła do ciała, np. bacuri i ucuuba zawierają składniki cenione w pielęgnacji cery trądzikowej i leczeniu egzemy.

Warto wiedzieć, że każde naturalne masło do pielęgnacji ma wszechstronne działanie! Dba o włosy, skórę twarzy i ciała, a nawet delikatny naskórek ust. Masła roślinne można stosować też do produkcji swoich własnych kosmetyków – balsamów do ciała, odżywek, czy kremów.

Shaushka – postaw na roślinną pielęgnację!

Jeśli chcesz kupić 100% wegańskie masło do ciała, skorzystaj z oferty marki Shaushka. Przy produkcji naszych kosmetyków stawiamy wyłącznie na naturalne składniki roślinne. Wierzymy w siłę natury – nie chcemy jej ulepszać, a jedynie czerpać z jej darów świata roślin.

Kochamy przyrodę, dlatego nie używamy plastikowych opakowań, by nie generować odpadów tego typu. Gotowe produkty pakujemy do biodegradowalnych kartoników oraz owijek lub w szklane słoiczki i buteleczki, które można ponownie wykorzystać. Tym samym, dumnie wspieramy bliskie nam idee – less waste i zero waste. Jeżeli Ty także kierujesz się nimi w swoim życiu oraz wyborach zakupowych, wypróbuj nasze naturalne kosmetyki.

Masła do ciała zadbają o Twoją skórę i włosy, dlatego zamiast wielu produktów w plastikowych butelkach, wybierz jeden naturalny, w szklanym słoiczku. To nie tylko oszczędność miejsca na łazienkowej półce, czy pieniędzy w portfelu, ale przede wszystkim mniej odpadów, szkodliwych dla naszej wspólnej planety.

Przeczytaj na Blogu