Balsamy i maści

Przeciwbólowe maści lecznicze - medycyna naturalna w praktyce.

Czy wiesz jak w naturalnych sposób leczyć ból? Jak udrożnić drogi oddechowe? W jaki sposób pozbyć się skutecznie migreny? lub co zastosować gdy pojawią się żylaki? 


Medycyna naturalna wykorzystuje głównie preparaty roślinne w leczeniu ran, dolegliwości bólowych, stłuczeń i oparzeń. Naturalne maści w skład których wchodzą olejki eteryczne, roślinne ekstrakty alkoholowe czy wywary z korzeni i żywice mają do dziś szerokie zastosowanie w krajach azjatyckich, arabskich oraz po części  w Europie. Tworzenie wszelakich ziołowych maceratów, wyciągów z roślin o działaniu przeciwbólowym było częścią życia kulturalnego, zwłaszcza w czasach, gdy nie było dostępu do leków. 

Roślin używano do produkcji rożnego rodzaju balsamów i mazideł do odganiania demonów, złych duchów i odpędzania chorób. Wcierano je w ciało  terapeutycznie ale również dezodoryzująco i upiększająco. 
Maści rozgrzewające oraz maści chłodzące miały działanie przeciwbólowe, a wonne olejki unoszące się w powietrzu ułatwiały oddychanie podczas przeziębienia, zatkanych zatok, bólu głowy czy nieustającej migreny.  

Aktualnie widzimy powrót do naturalnych remediów roślinnych, maści przeciwbólowych tworzonych na bazie tradycyjnych receptur które wchodzą na miejsce leków.  


Jakie naturalne balsamy przeciwbólowe wybrać?

Maść tygrysia to tradycyjny balsam z Azji. Stworzony przez chińskiego zielarza, Aw Chu Kin, pod koniec XIX wieku. Tiger balm to maść na bazie olejków eterycznych między innymi goździkowego, cajeputowego, z kory drzewa cynamonowego, eukaliptusa oraz olejku z mięty pieprzowej. 
Rozróżniamy dwa rodzaje maści tygrysiej. 
Maść tygrysia czerwona (red balm) działa jako naturalny środek przeciwzapalny. Leczy bóle krzyża, mięśni, zapalenie ścięgien i bóle stawów. Pomaga zlikwidować wszelki napięcia powstałe podczas wykonywania sportu.
Jej siostra, biała maść tygrysia (white balm) o działaniu chłodzącym, ułatwia oddychanie, likwiduje bóle głowy w tym migreny. Wspomaga leczenie zatok, nieżytu nosa, pozwala spokojnie przespać noc gdy męczy kaszel. Również uśmierza ból po ukąszeniu owadów czy pomaga podczas bóli menstruacyjnych. 
Tiger balm może być stosowany również do domowej inhalacji, która znacznie poprawi nasze samopoczucie fizyczne, psychiczne jak i udrożni cały układ oddechowy przywracając lekki oddech. 

Kupuj wyłącznie oryginalny Tiger balm 

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Żywokost na złagodzenie bólu

Jednym ze znanych i wykorzystywanych w Polce ziół do walki z bólem jest żywokost. Liście i korzenie  żywokostu zawierają wiele aktywnych składników, które działają bezpośrednio lub pośrednio przeciwko bólowi. Dziki mieszaninie aktywnych składników, w szczególności allantoiny, kwasu rozmarynowego i śluzu, żywokost żywi kości i jest doskonałym preparatem w procesie leczenia stanów zapalnych stawów, skręcenia, złamania czy stłuczenia. 

Dlatego w naszej ofercie znajdziesz między innymi przeciwbólowe mazidła i oleje w składzie których występuje ta niezwykle skuteczna roślina. 

Jeżeli szukasz preparatu, który pomoże Ci poprawić krążenie by zapobiec powstawaniu żylaków, to już znalazłeś. Nasze klasztorne mazidła wg receptury Ojca Klimuszko to odpowiednio dobrane zioła, których kompozycje nie dość, że działają przeciwbólowo to w dodatku przynoszą ulgę Twoim ociężałym nogom.

Codzienny masaż w okolicy żylaków z użyciem tych niezawodnych preparatów postawi Cię szybko na nogi. Zobacz również jakie oleje dla Ciebie przygotowaliśmy, których właściwości pielęgnacyjne, regeneracyjne pomogą Ci  skutecznie walczyć z chorobą. 

Jesteśmy pasjonatami naturalnej medycyny, nasze kosmetyki tworzymy z pasją z wykorzystaniem najlepszych ziół i aromatów. Czasem sięgamy po gotowe maści i balsamy, które są wcześniej przez nas sprawdzone pod kątem jakości i skuteczności. Dlatego zapraszamy do uważnego zapoznania się z naszą ofertę. Jeżeli jest coś co budzi Twoje wątpliwości napisz do nas a postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. 

Przeczytaj na Blogu