Mydła Marsylskie

Mydło Marsylskie – Savon de Marseille

Mydło marsylskie produkowane jest od wieków na wybrzeżu południowej Francji w mieście Marsylia lub jego okolicach. Wytwarzane jest według tradycyjnej receptury oraz metody produkcji. Prawdziwe mydło marsylskie zawiera minimum 72% olejów roślinnych, przy czym bazą jest oliwa z oliwek. Może być zarówno mydłem potasowym jak i sodowym, a w składzie nie znajdziecie tłuszczów zwierzęcych, sztucznych barwników i zapachów, konserwantów ani środków, które mogłyby przyspieszyć produkcję mydła. 

Dzięki temu mydło marsylskie jest wszechstronnym kosmetykiem o naturalnym składzie. Posłużyć może nie tylko do mycia ciała i włosów, ale także odkażania ran i otarć a nawet sprzątania czy prania. Ten prosty skład jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Naturalne Mydło Marsylskie do mycia całego ciała, sprzątania i do prania!

Największą swoją popularność mydło marsylskie osiągnęło w XVII wieku dzięki królowi Ludwikowi XIV, który również nakazał nazwać je miejscem wytwarzania. Naturalny skład i bogactwo tłuszczy roślinnych sprawiały, że Francuzki mogły chwalić się gładką i piękną skórą. Do dziś tradycyjne mydła marsylskie produkowane są wyłącznie w Marsylii lub jej okolicach. To właśnie z jednej z czterech francuskich fabryk pochodzą mydła La Corvette. Produkowane w Marsylli mydła są całkowicie naturalne i posiadają szereg zastosowań w życiu codziennym. Dodatkowo są bezpieczne dla skóry, nawet w pierwszych dni życia dziecka. Nie powoduje podrażnień, nie wysusza delikatnej i wrażliwej skóry. Pozostawia natomiast film ochronny, dzięki któremu skóra jest zabezpieczona przed utratą wilgoci i odpowiednio odżywiona. Dzięki temu, że mydło doskonale oczyszcza, ale nie wysusza skóry zalecane jest przez dermatologów do skóry problematycznej. Sprawdzi się ono zarówno w przypadku skóry przesuszonej, wrażliwej, skłonnej do alergii oraz trądzikowej. Mydło marsylskie ma również właściwości antybakteryjne i regenerujące, dlatego można go bezpiecznie używać do higieny intymnej lub jako środka dezynfekującego przy otarciach i skaleczeniach. Można przemywać nim także gojące się rany.

Mydło do prania i sprzątania

Mydło marsylskie to uniwersalny produkt, który sprawdzi się w utrzymywaniu czystości w pomieszczeniach. Można nim czyścić powierzchnie w mieszkaniu, między innymi meble, podłogi, blaty czy nawet wyprać dywany. Do tego celu możesz kupić mydło marsylskie w płynie, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby kostkę zetrzeć na tarce, rozpuścić w wodzie i wykorzystać do codziennych porządków, a nawet mycia naczyń! To rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne, gdyż mydła w kostce pozwalają ograniczyć produkowane plastikowe odpady.

Jeśli chcesz aby płyn do czyszczenia powierzchni ładnie pachniał dodaj do niego olejku eterycznego. Przy wyborze olejku możesz kierować się ulubionym zapachem lub właściwościami danego olejku eterycznego. Najczęściej wybierane to:

Olejek cytrynowy ze względu na właściwości antywirusowe i antybakteryjne. Dodatkowo usuwa tłuste plamy i odstrasza komary.

Olejek grejpfrutowy ma właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. 

Olejek lawendowy działa owadobójczo, odstrasza mole

Olejek z drzewa herbacianego – można go używać nawet do dezynfekcji, działa mocno antybakteryjnie i antywirusowo, ma także właściwości odtłuszczające.

Rozpuszczone mydło marsylskie doskonale nadaje się również do prania. Zarówno w praniu ręcznym jak i mechanicznym. Radzi sobie nawet z uciążliwymi plamami. Co najważniejsze jest delikatne i nie uczula. Przed dodaniem do pralki najlepiej rozpuścić go wcześniej w gorącej wodzie, a do pralki dodać już wystudzony roztwór.

Wszechstronny produkt 

Mydło marsylskie to idealne rozwiązanie dla osób zwracających uwagę nie tylko na naturalne kosmetyki, ale też na ekologiczne rozwiązania i uniwersalność produktu. Dzięki swojej prostocie i wszechstronności jedno mydło znajdzie swoje miejsce w łazience jako środek do mycia ciała, do sprzątania i prania. Co zdecydowanie zmniejsza ilość wydanych pieniędzy na środki czystości oraz zmniejsza ilość niepotrzebnych plastikowych opakowań po produktach. Szczególnie, że mydło świetnie się pieni przez co jest niesamowicie wydajne.

Przeczytaj na Blogu