Olejek lawendowy Shaushka
search
  • Olejek lawendowy. 100% naturalny olejek eteryczny
  • Olejek lawendowy. 100% naturalny olejek eteryczny
  • Olejek lawendowy Shaushka

Eteryczny olejek lawendowy na grzybicę i infekcję 10ml

39,00 zł
Brutto 48 h

Olejek eteryczny z lawendy wąskolistnej 

Lawenda na niedoskonałości skórne 

Właściwości lawendy znane są od tysięcy lat. Rzymianie używali jej w czasie wojen – na uspokojenie oraz jako środek przyspieszający gojenie ran. Wykorzystywali ją również do perfumowania wody do kąpieli i prania. 

Dzisiaj popularnie stosuje się lawendę do odstraszania moli i insektów. W kosmetyce szczególnie znalazła miejsce w produktach do skóry i włosów przetłuszczających się. Sprawdza się w problemach skórnych takich jak trądzik, łuszczyca, świąd oraz przyspiesza gojenie ran.

Olejek lawendowy wpływa kojąco na układ nerwowy, zmniejsza napięcie nerwowe, uczucie niepokoju. Dla osób cierpiących na bezsenność ma zbawienne działanie. Działa wyciszająco, przeciwbólowo i uspokajająco. Łagodzi stany lękowe i ataki histerii. 

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Olejek z lawendy wąskolistnej – pochodzenie

Lawenda wąskolistna (Lavandula angustifolia) inaczej nazywana również lekarską, prawdziwą lub wonną, to roślina miododajna należąca do grupy najbardziej aromatycznych roślin z rodziny jasnotowatych. Obecnie uprawia się ją na całym świecie. Jednak do największych producentów należy Bułgaria i Francja. Olejek eteryczny pozyskiwany jest z kwiatów lawendy. Zawartość zarówno olejku jak i substancji w nim zawartych jest dość zmienna i zależna zarówno od podłoża, odmiany, warunków uprawy, oraz klimatu. W samym zaś olejku z lawendy wykryto obecność 300 składników! A z jednej tony kwiatów uzyskuje się od 5 – 10 kg olejku eterycznego.

Właściwości olejku lawendowego

Olejek lawendowy działa pobudzająco na narządy układu trawiennego. Zwiększa wytwarzanie soku żołądkowego i żółci wątrobowej, przez co poprawia trawienie i przyswajanie pokarmów. To właśnie dzięki lawendzie lecznicze właściwości olejków zostały odkryte na nowo. A wszystko za sprawą francuskiego chemika, który po eksplozji w laboratorium nie mógł wrócić do pełni zdrowia, gdyż rany oparzeniowe nie chciały się goić. Wówczas odkrył cudowne właściwości lawendy. Rany posmarowane olejkiem lawendowym goiły się i Rene wracał do formy. Dzięki temu odkryciu prowadził dalsze badania nad olejkami eterycznymi. Oprócz właściwości przyspieszających gojenie się ran olejek lawendowy działa bakteriobójczo oraz antyseptycznie. Warto więc mieć go pod ręką szczególnie przy ranach oparzeniowych – zapobiega powstawaniu pęcherzy i uśmierza ból. 

Olejek lawendowy sprawdzi się także w przypadkach infekcji bakteryjnych i wirusowych układu oddechowego oraz w stanach zapalnych jamy ustnej, gardła i nosa. Stosuje się go jako środek wykrztuśny.

Olejek z lawendy na wyciszenie

Zapach lawendy rozpowszechniony szczególnie w czasach średniowiecznych, służył nie tylko do aromatyzowania wody, wierzono że skutecznie odpędza nieprzyzwoite żądze. Lawendę stosowano przede wszystkim w ochronie przed zarazą. 

Olejek lawendowy poprawia jakość snu

Olejek lawendowy może być pomocny w poprawie jakości snu. Możesz spróbować stosować olejek lawendowy przed snem, np. przez dodanie kilku kropel do dyfuzora w sypialni lub przez aplikację na poduszkę. Zapach lawendy może pomóc w uspokojeniu umysłu i tworzeniu odpowiedniego nastroju do snu.

Olejek lawendowy wykazuje działanie: wiatropędne, moczopędne, rozkurczowe, antyseptyczne, przeciwbólowe, mlekopędne, pobudzające, harmonizujące

Szczególne wskazania: Oparzenia, rany, ukąszenia owadów, stany zapalne skóry, czyraki, wrzody na nogach, opryszczka, reumatyzm, bóle głowy, infekcje drożdżakowe, grzybica skóry, przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzeli, choroba lokomocyjna,  zaburzenia woreczka żółciowego, nadciśnienie, nerwica serca, stres, bezsenność, drażliwość, wahania nastroju, suchość skóry, trądzik, zatrzymanie płynów, wypadanie włosów, łupież.

Przeciwwskazania:  nie należy stosować z preparatami zawierającymi jodynę lub żelazo.

Sposób zastosowania:  dyfuzory, kominki i lampki do aromaterapii, inhalacje, kąpiel, olejek do masażu, płukanie tkanin, poduszek, do potraw, można stosować bezpośrednio na skórę.

Łączenie:  olejek lawendowy można łączyć z wszystkimi olejkami eterycznymi. Najlepiej jednak łączyć go z olejkami cytrusowymi i iglastymi, geranium, różą, paczuli, goździkiem, rozmarynem  i szałwią muszkatołowa. W tureckich łaźniach bardzo często poczujemy kompozycję lawendy z eukaliptusem. Zapach lawendy bardzo dobrze niweluje nieprzyjemny aromat innych olejków, które dodaje się do mieszanki ze względu na właściwości lecznicze. 

Jak stosować olejek lawendowy w problemach skórnych

Trądzik i inne niedoskonałości skóry: Do 10ml oleju tamanu dodaj 2 krople olejku lawendowego. Spryskaj twarz hydrolatem z oczaru wirginijskiego lub zielonej herbaty. Nałóż mieszankę olejków na wilgotną skórę. Zabieg można wykonywać rano i wieczorem. 

Grzybica: Grzybicy stóp możemy się nabawić korzystając z publicznego prysznica a nawet w gabinecie urody, wystarczy nie dość dobrze wysterylizowany pilniczek. Jeżeli ognisko jest małe zlokalizowane głównie w okolicy paznokcia, możemy małą kroplę czystego olejku wetrzeć w zarażone miejsce. Czynność powtarzać regularnie co 2-3h. Jeżeli czujemy, że całe stopy nas swędzą dodatkowo należy wykonać: balsam 1 łyżeczka oleju babassu + 2 krople olejku z lawendy. Wcierać rano i wieczorem lub jak zajdzie potrzeba. 

Przynosi ulgę napiętym mięśniom

Olejek lawendowy ma właściwości kojące i odprężające dla mięśni. Jeśli odczuwasz napięcie mięśniowe lub bóle, możesz spróbować delikatnie masować rozcieńczony olejek lawendowy na dotknięte obszary. Masaż z użyciem olejku lawendowego może pomóc złagodzić napięcie i stymulować relaksację.

Chemotyp: Linalol

INCI: Lavandula Angustifolia

Kraj pochodzenia: Bułgaria

Pojemność: 10 ml

Zobacz także

Przeczytaj na Blogu

Komentarze (20)
Oceń