Olejek palmarosa Olejek |palmarozowy Shaushka
search
  • Olejek eteryczny Palmarosa
  • OLEJEK ETERYCZNY PALMAROSA
  • olejek palmarosa
  • Olejek palmarosa Olejek |palmarozowy Shaushka

Eteryczny olejek palmarosa. Naturalny dezodorant 10ml

35,00 zł
Brutto 48 h

Olejek eteryczny palmarosa (Palmaroza)

Olejek palmarosa doskonale zastąpi dezodorant, zarówno pod pachy, do miejsc intymnych oraz do stóp. Zwłaszcza w przypadku nadmiernej potliwości stóp oraz skłonnościami do grzybicy. Użyj go w czasie infekcji ginekologicznych oraz stanach zapalnych pęcherza moczowego. Bardzo szybko poczujesz ulgę. Olejek palmarozowy ma przyjemny kwiatowy zapach i często jest wykorzystywany do tworzenia tzw. tańszych zamienników olejku różanego. W naszym sklepie znajdziesz go również w naturalnym dezodorancie w kremie Eliksir o delikatnej, cytrusowej nucie zapachowej. Olejek palmarosa jest najlepszym przyjacielem każdej kobiety zwłaszcza, gdy jest w podróży. To właśnie w tym czasie, łapiemy najwięcej infekcji i dolegliwości bólowych więc potrzebna jest szybka pomoc. 

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Palmarosa - Indyjskie Geranium

Palmarosa jest rośliną przypominającą wyglądem trawę cytrynową, z czerwonymi kwiatami jak pelargonie. Ze względu na dużą zawartość geraniolu, przypomina swoim zapachem geranium oraz różę.

Popularnie nazywana „Indyjskim geranium” lub „Tureckim geranium”. Palmarosa jest bardzo znana w Indiach, gdzie znajduje odgrywa ważne miejsce w medycynie  ajurwedyjskiej do walki z chorobami zakaźnymi.

Roślinę tę można spotkać dziko rosnącą w Indiach, natomiast na Madagaskarze jest uprawiana przez miejscowych rolników. Do Europy dotarła drogą przez Konstantynopol. Ponieważ palmarosa nie zalicza się do drogich olejków, stosuje się ją często do podrabiania olejku różanego.

Ajurwedyjskie zastosowanie olejku eterycznego Palmarosa

Palmarosa ma szerokie zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej, używa się jej pod postacią herbatki z suszu jak i olejku eterycznego. Ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Zapobiega infekcjom, grzybicy, leczy trądzik oraz niezastąpiona w leczeniu problemów ginekologicznych, stanów zapalnych pęcherza moczowego. Zalecana podczas biegunki, chorób żołądkowych i jelitowych, w tym syndrom jelita drażliwego. Palmarosa jest również naturalnym dezodorantem, kilka kropel tego olejku rozsmarowane pod pachą, utrzymuje świeżość przez cały dzień. Olejek eteryczny z Palmarosy nie jest antyperspirantem, nie blokuje naturalnego wydzielania potu, jednak zabija bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach. Używana również przez mężczyzn zmagających się z nieprzyjemnym zapachem potu. Palmarosa chroni stopy przed grzybicą. Gdy swędzi i piecze wystarczy rozetrzeć 1 kroplę olejku, pomiędzy palcami.  W ajurwedzie palmarosa zalecana jest  podczas przeziębienia, grypy, anginy. W krajach w których rośnie popularna jest herbatka z palmarosy, przypominająca herbatę z trawy cytrynowej, czy geranium. Działa również uspokajająco i wyciszająco.

Gdzie szukać aromatu olejku z Palmarosy

Zapach olejku  z palmarosy odnajdziemy w dezodorantach, świecach zapachowych np. na komary, perfumach oraz kosmetykach do cery problematycznej, zwłaszcza trądzikowej lub w kremach przeciwzmarszczkowych. Palmarosa dodawana jest również do preparatów wzmacniających odporność, przeciwbólowych, na ukąszenia owadów oraz olejkach do masażu relaksacyjnego, antycellulitowego oraz drenażu limfatycznego.

WAŻNE!

Nie zaleca się używania palmarosy kobietom w ciąży i okresie karmienia, dzieciom i osobom o wrażliwej skórze. Olejek eteryczny może podrażnić oczy oraz błony śluzowe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu:

Co to jest chemotyp?

Naturalny środek na komary i problemy ginekologiczne w jednym

Palmarosa naturalny dezodorant z Indii

100% naturalny

Nazwa łacińska: Cymbopogon martinii

Pochodzenie: Indie

 

Chemotyp: geraniol

0028

Specyficzne kody

EAN13
5908275919278

Zobacz także

Przeczytaj na Blogu

Komentarze (17)
Oceń