HENNA KHADI CASSIA - BEZBARWNA
search
  • HENNA KHADI CASSIA - BEZBARWNA

HENNA KHADI CASSIA - BEZBARWNA

46,00 zł
Brutto 48 h

Cassia - naturalna, ziołowa odżywka do włosów.

Cassia Obovata i henna są podobne, ale różnią się od siebie efektem jaki możemy uzyskać na włosach. Henna farbuje włosy na intensywny kolor, a cassia pozostawia jedynie ciepłe, miodowe refleksy na blond włosach. 

Cassia jest powszechnie znana jako neutralna henna, ale wcale nie jest to henna. Liście zawierają żółty pigment żywiczny a jej pielęgnacyjne właściwości są znane i powszechnie stosowane w ajurwedzie. 

Pielęgnuje włosy i sprawia, że są bardzo miękkie. Mieszanie zajmuje mniej czasu, ponieważ nie musimy czekać na uwolnienie barwnika. Można ją nakładać jako maskę na włosy lub łączyć henną i indygo. Nie plami jak henna, więc rękawice są opcjonalne podczas aplikacji. 

Waga: 100 g

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Naturalna perfekcyjna odżywka do włosów

Sprawia, że włosy stają się mocne, pełne wigoru i blasku. Szczególnie polecana do włosów zniszczonych chemicznym farbowaniem, trwałą. Nie zmienia koloru włosów. Przywraca włosom blask i miękkość. Zwiększa objętość. Nadaje jasnoblond włosom miodowy, złotawy kolor.

Khadi Senna / Cassia to odżywka do włosów. Odżywka nie ma działania koloryzującego, może być używana do każdego typu włosów. Khadi Cassia nie farbuje włosów, w związku z czym czas trzymania mieszanki na głowie jest zależny tylko i wyłącznie od ciebie.

W bardzo rzadkich przypadkach włosów cienkich lub bardzo rozjaśnionych Cassia może nadać im lekko zielonkawy odcień. Dlatego zalecamy test próbki przed aplikacją. Dla lepszego rezultatu możesz zmieszać Khadi Senna / Cassia z Khadi Amla. Proporcje zależą od indywidualnych potrzeb.

Jeśli macie blond włosy neutralna henna Cassia nada włosom złoty połysk. Zmieszana z wodą i użyta w ciągu godziny nie spowoduje zmiany koloru, ale wpłynie bardzo korzystnie na teksturę włosa. Senna sprawia, że włosy są błyszczące, silne i jedwabiste, działa też korzystnie na skórę głowy. Obecne w sennie antrachinony i kwas chryzofanowy mają bardzo skuteczne działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Polecane jest np. użyć jej bezpośrednio po utlenianiu blond włosów, aby naprawić uszkodzenia i je wzmocnić. Obecny w sennie kwas chryzofanowy w wysokim stężeniu ma złoty kolor i może barwić włosy jak henna. Podobnie jak w przypadku henny, papkę z senny i soku z cytryny należy odstawić (na 12h), aby barwnik się uwolnił. Nałożyć obficie na włosy i trzymać tak kilka godzin. Białe włosy ufarbuje na delikatny złoty kolor.

SPOSÓB UŻYCIA:

Farbę wymieszaj w szklanej lub porcelanowej miseczce z wodą o temperaturze 90°C. Dodaj trochę soku z cytryny lub 100% naturalnego soku jabłkowego i wymieszaj do uzyskania konsystencji śmietany. Miseczkę zakryj folią, owiń ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na 12 godzin. Jeśli się spieszysz odstaw hennę w bardzo ciepłe miejsce o temperaturze ok. 30°C, np. na kaloryfer, na dwie godziny.

Umyj włosy naturalnym szamponem.

Załóż rękawiczki i nałóż hennę na świeżo umyte włosy (mogą być wilgotne lub suche w zależności od preferencji).

Nałóż foliowy czepek i zawiń głowę ręcznikiem. Zmyj hennę z czoła, karku i uszu.

Pozostaw hennę na włosach przez kilka godzin - maksymalnie 6. Im dłużej henna pozostanie na włosach, tym intensywniejszy i trwalszy będzie efekt.

Spłucz włosy dokładnie ciepłą wodą.

Nie myj włosów przez 48h.

Bądź cierpliwa. Kolor, w wyniku procesu utleniania, może ostatecznie przybrać nieco inny odcień od tego uzyskanego bezpośrednio po farbowaniu.

W bardzo rzadkich przypadkach włosów cienkich lub bardzo rozjaśnionych Cassia może nadać im lekko zielonkawy odcień, dlatego zalecamy test próbki przed aplikacją.

SKŁAD:

Cassia Obovata Leaves (Senna/Cassia)

Wszystkie ziołowe farby Khadi posiadają certyfikat BDIH, dzięki któremu możesz mieć pewność, że produkty są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Zobacz także

chat Komentarze (0)