Henna do włosów

Henna do włosów – co to takiego?

Henna do włosów to naturalna farba do włosów stworzona na bazie ziołowych składników. Głównym komponentem produktu jest barwnik pozyskiwany z rośliny zwanej lawsonią bezbronną. Oprócz henny do produkcji farby wykorzystuje się również ekstrakty z Amli, Jathropy, Indygo, Cassi, Bhringaraj i Neem. Naturalna henna do włosów to produkt dla Ciebie, jeśli szukasz farby, która właściwości barwienia czerpie wprost ze świata roślin.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Naturalna henna do włosów Khadi oraz Soil&Earth

Dla kogo jest przeznaczona henna do włosów? Z pewnością dla każdej osoby, której zależy na uzyskaniu efektu farbowania bez stosowania sztucznych substancji. Henna khadi zawiera w sobie wyłącznie naturalne składniki, co z pewnością korzystnie wpłynie na stan Twoich pasm. Jeśli zastanawiasz się nad zdrowym zamiennikiem chemicznego farbowania, henna khadi z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Dwustopniowe farbowanie włosów henną to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli szukasz bezpiecznej alternatywy dla koloryzacji. Dzięki hennie proces nawet radykalnej zmiany koloru odbywa się w sposób naturalny i bezpieczny dla struktury Twojego włosa. Masz już dość ciągłego tuszowania siwizny? Henna do włosów gwarantuje długotrwały efekt nasycenia koloru bez konieczności uporczywego odświeżania farbowania.

Henna na włosy – ale która?

Niezależnie od tego, czy jesteś blondynką, brunetką czy szatynką z powodzeniem możesz testować, jakie efekty daje henna khadi. Kolory farb zamieszczone w naszej ofercie przypadną do gustu zarówno miłośnikom wyrazistych barw na głowie, jak i tym, którzy myślą tylko o delikatnym zaakcentowaniu swojego oryginalnego odcienia.

Możesz śmiało bawić się kolorami i testować różne produkty. Henna khadi produkowana jest na podstawie samych naturalnych składników, bezpiecznych dla Twoich włosów i skóry głowy. Znajdziesz u nas henny, które zagwarantują konkretny i wyraźny efekt kolorystyczny – są to specjalne grupy farb dedykowane właścicielkom konkretnych typów włosów. Henny do włosów wybiorą u nas  posiadaczki zarówno jasnych, średnich jak i ciemnych odcieni.

Czy farbowanie włosów henną zawsze musi się wiązać ze zmianą koloru? Oczywiście, że nie. W naszej ofercie znajdziesz również produkty, które pełnią funkcje naturalnych odżywek do włosów. Dzięki swoim właściwościom odbudowującym naturalna henna do włosów będzie idealną kuracją dla zniszczonych końcówek. Regularne stosowanie produktu sprawi, że Twoje włosy będą nie tylko mocniejsze, ale również bardziej błyszczące.

Jakie korzyści daje henna do włosów?

Naturalna henna do włosów przypadnie Ci do gustu, jeśli nie chcesz już korzystać z produktów zawierających sztuczne barwniki. Ekologiczny skład naszych ziołowych farb sprawia, że nie musisz martwić się o negatywne skutki farbowania. Przesuszone, zmatowione włosy nie muszą już być Twoim problemem. Co więcej, silne właściwości odbudowujące henny pozwolą przywrócić włosom ich dawny blask i objętość.

Farba, która odżywia włosy? Tak – właśnie takie właściwości posiada orientalna henna do włosów. Produkty tworzone z pomocą starej ajurwedyjskiej receptury zapewnią Twoim pasmom nie tylko intensywny, mocny kolor, ale pomogą odbudować ich zniszczoną strukturę. Wszystko dzięki silnym atrybutom pielęgnacyjnym ziołowych farb. Użyte do produkcji składniki zregenerują włosy i wzmocnią je na całej długości.

Właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze to kolejne z zalet, jakie daje stosowanie henny do włosów. Zawarta w odżywce henna skutecznie ochroni Twoją skórę głowy przed niechcianymi grzybami i bakteriami. Wielofunkcyjność naszych produktów, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają czasu na długie zabiegi pielęgnacyjne. Henna na włosy to produkt, który zapewni Twojej fryzurze kompleksową opiekę.

Henna na włosy – dlaczego to dobry wybór?

Wierzymy w moc pradawnych receptur i chcemy pokazać Ci, że farbowanie włosów może być nie tylko skuteczne, ale również bezpieczne. Ochrona struktury włosa jest naszym priorytetem, dlatego dbamy o to, aby oferowana przez nas orientalna henna do włosów pochodziła ze składników najwyższej jakości. Wszystkie kosmetyki Khadi powstają opierając się na konsultacjach z ajurwedyjskimi ekspertami.

Kwestia Twojego zdrowia jest dla nas bardzo ważna, dlatego nasze produkty posiadają  Certyfikat BDIH. Jest to gwarancja spełnienia wymogów, jakie stawia się kosmetykom naturalnym. Wybór składników użytych do produkcji henny jest istotną częścią produkcji, zatem nie musisz trudzić się sprawdzaniem składu kosmetyków. My zrobiliśmy to już za Ciebie.

Kolory uzyskiwane w wyniku farbowania sztucznymi barwnikami często trzeba okupić zniszczonymi strukturami włosa. Zastanawiasz, jak to możliwe, że istnieje farba, która nie tylko nie niszczy, ale również regeneruje włosy? Z naturalną henną możesz zapomnieć o negatywnych skutkach farbowania. Henna khadi to kolory, które sprawią, że Twoje włosy odżyją.

Jaka jest historia Khadi?

Inicjatywa pozyskiwania naturalnych ziół z niewielkich, indyjskich wiosek miała na celu przeciwstawienie się potędze kolonialnej i wielkim, brytyjskim importerom. Dlatego ruch Khadi powstały w 1920 roku promował produkty wytwarzane przez niewielkich, wiejskich plantatorów. Henny KHADI to wyjątkowe produkty, które znamy i cenimy za ich jakość i precyzyjnie dobrane składniki wysokiej jakości.

Do dzisiaj marka Khadi pozostała wierna pierwotnym założeniem a ich celem jest promowanie gospodarki wiejskiej i poprawa warunków życia ludności. Oznacza to wykluczenie pośredników i sprawiedliwe płacenie producentom. Ceny za zbiory są ustalane i opłacone z góry. Kosmetyki Khadi są nadal opracowywane we współpracy z indyjskimi ekspertami Ajurwedy.

Khadi łączy tradycję z nowoczesnością dostosowując produkcję do wymogów jakim podlegają kosmetyki naturalne i organiczne. Produkty są opracowywane na licencji ajurwedyjskiej w Indiach w pobliżu miejsc zbierania lub uprawy roślin i są certyfikowane zgodnie z najbardziej wymagającymi normami w Europie, w szczególności z przepisami BDIH ( Bundesverband Deutscher Industrie- und Handelsunternehmen/ Federalny Związek Niemieckiego Przemysłu i Firm Handlowych)

Przeczytaj na Blogu