Szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów. Czy to możliwe?

Opublikowano przez      11/11/2022 12:23:15     Aktualności , Zero Waste , Kosmetyki naturalne , Kosmetyki wegańskie    Komentarze 0
Szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów. Czy to możliwe?

Pielęgnacja włosów to temat bardzo szeroki. Zauważyliśmy jednak, że pytania, jakie najczęściej zadają nasi klienci, dotyczą sposobów zapobiegania wypadania włosów oraz ich stymulacji do szybszego wzrostu. W dzisiejszych czasach wiele kobiet poddaje włosy zabiegom, które mogą je niszczyć oraz powodować nadmierne ich wypadanie. Również styl życia, ciągła gonitwa za karierą, stres dają się we znaki co wpływa na osłabienie cebulek włosów a tym samym ich utratę.

Kiedyś lekarze na podstawie kondycji włosów pacjenta byli w stanie dużo powiedzieć o ich zdrowiu i dolegliwościach. Np. wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej włosy przedstawiają stan naszych nerek. Dlatego, kiedy włosy zaczynają wypadać lekarze TCM nie leczą objawów, ale ich przyczynę, czyli nerki.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Wypadanie włosów może mieć wiele przyczyn i objawiać się w różny sposób.

Jesień to czas, kiedy organizm przygotowuje się na nadejście chłodniejszych, zimowych dni. U niektórych z nas może to wywołać zmęczenie, senność i zauważalną utratę włosów. Warto w tych dniach zadbać o siebie, pomyśleć o zmianie diety, bogatej w witaminy, a zwłaszcza biotynę oraz żelazo. Należy z większą troską podejść do pielęgnacji włosów, które będą potrzebowały szczególnej opieki w tym okresie.

Pamiętajmy jednak, że kiedy włosy zaczynają wypadać w nienaturalnie dużych ilościach, może to być sygnał dla nas, że coś złego dzieje się w naszym organizmie. Początkowo odrzucamy myśl o chorobie i próbujemy znaleźć szampon, który nas wyleczy. Jednak powodów nadmiernego wypadania włosów może być wiele i nie powinniśmy tego bagatelizować. Może to być początek przewlekłej choroby, ogólne osłabienie organizmu, niedobór witamin, łysienie androgenowe, anemia, a nawet nowotwór. Koniecznie powinniśmy już na wczesnym etapie choroby ustalić przyczynę i poddać się leczeniu. Czasem już po kilku dniach terapii zauważymy znaczącą różnicę i poprawę kondycji włosów.

Do utraty włosów mogą doprowadzić nas również liczne traumy. Śmierć bliskiej osoby to tylko jedno z wielu bolesnych przeżyć, jakie na przestrzeni całego życia, nas dotyka.

Czy przyczyny wypadania włosów u kobiet i mężczyzna są takie same?

Wypadanie włosów u mężczyzn najczęściej ma podłoże genetyczne. Działanie męskich hormonów przyspiesza cykl życia włosów. Po określonej liczbie cykli włosy przestają rosnąć.

U kobiet wypadanie włosów ma wiele przyczyn, nie tylko hormonalnych. Na przykład stres, problemy z tarczycą, cukrzyca itp. Także przyjmowane przez nas leki mogą powodować wypadanie włosów.

Szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów

Niekiedy wypadanie włosów może być zakaźne jak w przypadku grzybicy lub autoimmunologiczne, takie jak łysienie plackowate.

Również kobiety w okresie ciąży oraz podczas porodu mogą spodziewać się większej utraty włosów. Ogromny wysiłek i stres związany z pojawieniem się dziecka na świecie osłabia cebulki włosów. Tak samo wysoka, długotrwała gorączka może doprowadzić nas do wyłysienia, co było częstym skutkiem zachorowania na Covid-19.

W jaki sposób możemy zapobiegać wypadaniu włosów?

Kiedy ustalimy przyczynę wypadania włosów, możemy przystąpić do leczenia. Jeżeli powodem jest przesilenie jesienne lub chwilowe napięcie emocjonalne, możemy zatrzymać ten proces, eliminując jego źródło domowymi metodami. Trudniej jednak będzie nam poradzić sobie samodzielnie z utratą włosów na skutek choroby somatycznej czy psychicznej. W tym przypadku dobrze jest zastosować się do zaleceń specjalisty trychologa, endokrynologa, psychologa czy lekarza rodzinnego.

Szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów.

Amla i Reetha, ajurwedyjski szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów.

Szampon w kostce Amla

Jednym ze sposobów wzmocnienia włosów jest zastosowanie odpowiedniego kosmetyku do ich umycia. Źle dobrane szampony do włosów mogą być źródłem nadmiernego ich wypadania. Wystarczy, że mamy alergię na jeden ze składników a szybko odczujemy to na własnej skórze.

Są również szampony, których składniki zostały dobrane tak, aby promować wzrost włosów oraz pielęgnować skórę głowy.

Jednym z szamponów w kostce, o którym nasze klientki wypowiadają się bardzo pochlebnie, jest ajurwedyjski szampon w kostce Amla i Reetha. Już wiele osób przekonało się, że indyjski agrest Amla, to jeden z najlepszych składników wzmacniających włosy od cebulki po same ich końce.

Moc amli docenili również fryzjerzy naszych klientek, widząc znaczną poprawę kondycji ich włosów. Więcej informacji o właściwościach szamponu w kostce Amla i Reetha znajdziesz w opisie produktu. Możecie TUTAJ przeczytać liczne opinie o tym produkcie.

Jak stosować szampon w kostce Amla i Reetha?

Szampon w kostce Amla i Reetha można używać samodzielnie lub posiłkując się wzmacniającymi maseczkami z wykorzystaniem tych samych ziół co w szamponie. Maseczki ziołowe pomogą zatrzymać skutki przesilenia jesiennego oraz dodadzą wigoru Twoim włosom.

Swój szampon w kostce możesz udoskonalić, dodając ajurwedyjskich ziół. Jak to zrobić? Wystarczy rozpuścić niewielką ilość szamponu Amla i Reeta w słoiku z wodą, dodać łyżkę mielonych ziół Amla, Aritha lub Tulsi i ze sobą połączyć. Taką ziołową kurację do mycia włosów warto stosować, gdy potrzebują one szybkiej regeneracji i zastrzyku energii.

Jesienną kurację dla włosów możesz wzmocnić poprzez wcieranie niewielkiej ilość olejku rycynowego w lekko wilgotne włosy. Można również dodać kilka kropli olejku do ziołowej maseczki wzmacniającej. Olej rycynowy to niedrogi, ale jakże skuteczny produkt stosowany w naturalnej pielęgnacji włosów. Dlatego jest cennym składnikiem szamponów w kostce marki Shaushka.

Ajurwedyjski szampon w kostce Twardy Orzech

Szampon w kostce

Kolejny szampon w kostce, o którym warto wspomnieć to Twardy Orzech. To ajurwedyjski szampon, którego właściwości pielęgnacyjne zyskały odgomną sławę. Sprawdź opinie TUTAJ.

Twardy orzech to szampon w kostce lekko przyciemniający włosy dzięki naturalnym składnikom takim jak katham, ekstrakt z łupiny orzecha włoskiego czy bhringarai.

Wiele naszych klientek z niedowierzaniem obserwuje skutki działania tego szamponu. Nie dość, że włosy mają piękny, naturalny połysk, nabierają głębszego koloru to również przestały wypadać.

Podobnie jak w przypadku szamponu w kostce z dodatkiem amli, jesienną kurację wzmacniaj poprzez stosowanie ziołowych wcierek do włosów. Świetnie komponują się z olejkami do włosów.

A nakładanie ziołowych maseczek z dodatkiem neem czy brahmi przynajmniej raz w tygodniu, pobudzi włosy do szybszego wzrostu i wzmocni przed zimą.

Wypróbuj również słoikową metodę mycia włosów!

Wlej niewielką ilość letniej wody do słoika, wrzuć szampon w kostce do środka, potrząśnij kilka razy słoikiem do uzyskania piany, a następnie polej skórę głowy. Miękka piana doskonale rozprowadza się po skórze a zioła ajurwedyjskie lekko ją peelingują.

Jeżeli chcesz wzmocnić właściwości szamponu ziołami, dodaj łyżkę domowej mieszanki ajurwedyjskiej z wykorzystaniem amli, tulsi, neem czy brahmi. Komponuj mieszanki według uznania i potrzeb.

zioła do włosów Amla

Szampony w kostce to naturalne i proste w użyciu produkty do mycia włosów. W przeciwieństwie do tradycyjnych szamponów w płynie zawierają czyste, nieprzetworzone zioła, których cząsteczki delikatnie złuszczają martwy naskórek, likwidują łupież oraz nadmiar sebum. Doskonale oczyszczają skórę głowy i włosy z brudu. Zawierają naturalne oleje i masła, dzięki którym piana jest miękka i nie przesusza ich.

Szampony w kostce marki Shaushka stosowane są zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Szeroki wybór kosmetyków dopasowanych do porowatości włosów oraz koloru, znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy!

Szampon w kostce zapobiegający wypadaniu włosów

Powiązane wpisy

Inne produkty

Powiązane produkty

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze