- Obecnie brak na stanie

Tulsi (Ocimum Sanctum) znana jest także pod nazwą Tulasi oraz jako Święta Bazylia. To niewielki, rozłożysty krzew, osiągający wysokość 60 cm. Jego wyjątkowe właściwości kryją się w jasnozielonych liściach - (Lakshmi Tulsi), lub rzadziej spotykanych - purpurowych (Krishna Tulsi).
Zdrowe włosy rosną na zdrowej skórze głowy. Łupież i różnego rodzaju infekcje skóry głowy często powodują nadmierną suchość i swędzenie skóry głowy oraz silne wypadanie włosów. Tulsi to kompleksowe rozwiązanie, które zwalcza wszystkie infekcje skóry głowy i zapobiega wypadaniu włosów. Antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości bazylii pomagają utrzymać zdrową skórę głowy, a właściwości przeciwzapalne łagodzą suchość i swędzenie skóry głowy.
Data ważności: 05/2023
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Tulsi Święta Bazylia bogata w witaminę K stymuluje krążenie krwi skóry głowy, co odżywia mieszki włosów, poprawia ich kondycję i sprawia, że pojawiają się nowe włoski (baby hair).
Dzięki swoim właściwościom leczniczym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym, Tulsi działa na skórę zapobiegając m.in. pojawianiu się zaskórnikom, trądziku i łagodząc infekcje skóry. Pełna witamin, minerałów, elektrolitów i składników odżywczych Tulsi, jest głównym czynnikiem zdrowych włosów i skóry.
Przeciwutleniacze obecne w Tulsi zapobiegają przedwczesnemu siwieniu i wypadaniu włosów.
Medycyna ajurwedyjska zaleca ją w przypadku wielu dolegliwości. Jest również szeroko stosowana jako przyprawa a nie tylko kosmetyk. Dlatego też jej nazwa, z sanskrytu, znaczy tyle co „niezrównana”. Nazywano ją również eliksirem życia. Wierzono, że przedłuża życie i harmonizuje wszystkie procesy wewnątrz organizmu. Tradycyjnie wykorzystywano ją w leczeniu niepokoju, niestrawności, bólu pleców i zapaleniu stawów, chorób serca i skóry, oraz jako odtrutkę na truciznę węży.
Do dziś spożywa się ją pod postacią naparu, który łagodzi niepokój i stres. Dzięki delikatnemu smakowi dobrze komponuje się z innymi ziołami i herbatą.
Życiodajny charakter Tulsi sprawił, że często jest uprawiana przy świątyniach czczących Wisznu, a z jej korzeni wytwarza się korale (dźapa) wspomagające recytację świętych mantr.
Legenda mówi, że Tulsi była niegdyś dziewczyną, która zakochała się w Krisznie. Zazdrosna małżonka boga, Radha, zmieniła ją w krzew, który teraz nosi jej imię.
Tulsi można stosować samodzielnie lub łącząc ją z innymi ziołami oraz składnikami naturalnymi na bazie których powstają kosmetyki. Z dodatkiem wody lub hydrolatu możemy stosować ją pod postacią maseczki do pielęgnacji skóry twarzy i głowy. Łącząc z ziołami ajurwedyjskimi takimi jak shikakai, aritha uzyskamy wyjątkowy, w 100% naturalny szampon do włosów.
Tulsi można stanowić jako dodatek do henny.
Skład: 100% naturalny proszek Tulsi
Producent: Hesh