Mniej Znaczy Więcej - nowa akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Opublikowano przez      10/14/2022 12:58:52     Aktualności , Zero Waste    Komentarze 0
Mniej Znaczy Więcej - nowa akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

3 października 2022 Ruszyła akcja edukacyjna Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste - Mniej Znaczy Więcej.

Dla kogo?

To inicjatywa dedykowana edukatorom, uczniom, rodzicom i całej okołoszkolnej społeczności, której zależy na budowie dobrej i bezpiecznej przyszłości ludzi oraz planety.

„Mniej Znaczy Więcej!”, inicjatywa została skierowana do szkół podstawowych z całej Polski.

Jaki jest cel inicjatywy Mniej Znaczy Więcej?

Projekt potrwa 50 dni, a  jego celem będzie inspirowanie uczestników do życia w duchu zero waste, w którym kluczowe jest ograniczanie powstawania odpadów i ochrona zasobów naszej planety.

Mniej Znaczy Więcej

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste przestrzegają!

Tony plastiku zalegające w lasach i rzekach, wykorzystywanie odpadów w celach grzewczych, greenwashing firm w temacie wpływu ich działań na środowisko… wszyscy chcemy powstrzymać tego typu zachowania niszczące naszą planetę. My mamy na to pomysł.

Przygotowaliśmy materiały edukacyjne dla najmłodszych, wierząc iż to w nich drzemie siła, by zmieniać świat na lepsze – mówi Małgorzata Gęca, pomysłodawczyni projektu z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.

Gdzie znajdziecie więcej informacji o całej akcji?

Aby otrzymać wartościowe materiały do przeprowadzenia lekcji należy zapisać się na stronie www.mniejznaczywiecej.com To tutaj będzie m.in. dostępna fantastyczna książeczka „Superbohaterowie zero waste”, którą udostępniło polskim odbiorcom Zero Waste France.

W październiku rusza także z konkursem z nagrodami „Zmniejszamy – wygrywamy!”, w którym uczniowie zawalczą o punkty za podjęcie wyzwań konkursowych (m.in. za używanie wielorazowych toreb i butelek, za odmowę używania plastikowych słomek, przygotowanie drugiego śniadania bez jednorazowych przedmiotów, mądry upcykling czy odświeżenie tornistra  – komentuje Katarzyna Mirkiewicz, koordynatorka akcji.

Nagrody w konkursie Mniej Znaczy Więcej

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 6 grudnia w Mikołajki, a poza zwycięskimi placówkami, każda szkoła otrzyma oficjalne podziękowanie, honorowy certyfikat i podsumowanie wyników akcji naszych wspólnych starań!

W „Mniej Znaczy Więcej!” chodzi o nauczenie dzieciaków codziennego, systematycznego ograniczania zbędnych odpadów, ponownego wykorzystania rzeczy, niemarnowania żywności, zamiany przedmiotów i opakowań z jednorazowego plastiku na wielorazowe odpowiedniki – dodaje Katarzyna Mirkiewicz. 

Szczegóły akcji są dostępne na https://mniejznaczywiecej.com oraz w otwartej grupie na Facebooku Mniej Znaczy Więcej! - tu uczestnicy akcji mogą wymieniać się inspiracjami, efektami działań, zdjęciami oraz są na bieżąco informowani o przebiegu akcji oraz konkursu.

Partner strategiczny: VIVE Group

Partnerzy: Credit Agricole, Precio.pl, Shaushka Cosmetics, Uwaga, śmieciarka jedzie

Koordynatorka projektu: Katarzyna Mirkiewicz, katarzyna.mirkiewicz@zero-waste.pl

Czym na co dzień zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Zero Waste?

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste działa na rzecz zmiany świadomości społecznej dotyczącej zasobów, zapobiegając powstawaniu odpadów u źródła, promując bezodpadowy styl życia oraz zmianę wzorców produkcji i konsumpcji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym. Naszą misję realizujemy poprzez wyposażanie w wiedzę i narzędzia wspierające działania obywateli, instytucji i przedsiębiorstw oraz reprezentując społeczności zaangażowane w działanie na rzecz środowiska.

Powiązane wpisy

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze