Odśwież i oczyść swój dom przy użyciu kadzidełek

Opublikowano przez      05/10/2022 18:48:27     Olejki eteryczne i aromaterapia    Komentarze 0
Odśwież i oczyść swój dom przy użyciu kadzidełek

Jak pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w domu? Jak jednocześnie oczyścić atmosferę  i stworzyć niezapomniany klimat? W jaki sposób przeprowadzić rytuał oczyszczania domu? Jak używać kadzideł? Jak prawidłowo palić kadzidło? Które kadzidła odstraszają komary? W czym umieścić kadzidło? I czy kadzidełka są szkodliwe? 

W tym artykule poznasz wszystkie odpowiedzi na powyższe pytania a zwłaszcza opowiem o powodach okadzania mieszkań i domów oraz sposobach przeprowadzania takich rytuałów przy użyciu kadzidełek. 

Oczyść i odśwież swój dom przy użyciu kadzidełek a zobaczyć jak szybko nowa energia i harmonia zawitają w Twoim domu. 

Z jakiego powodu zaczęto okadzać mieszkania? 

Fumigacja (okadzanie) stajni i pomieszczeń mieszkalnych ma starą tradycję i była aktywnie praktykowana przez naszych przodków.

To, od kiedy stosowano zabiegi okadzania mieszkań, prawdopodobnie nigdy nie zostało wyjaśnione.

Jedyne co jest pewne to to, że od czasu odkrycia ognia człowiek był nim zarówno zafascynowany, jak również odczuwał wobec niego ogromny respekt. 

Już pierwsi ludzie przypisywali pewną moc dymowi dlatego był on używana przez szamanów, uzdrowicieli i przewodników duchowych do celów uzdrawiających, duchowego oczyszczenia i odpędzania złych duchów. 

Można przypuszczać, że już w pradawnych czasach rytuały okadzania odbywały w jaskiniach. Ten rytuał miał nie tylko charakter obrzędowy i duchowy, ale służył do odpędzania owadów oraz dzikich zwierząt. Niekiedy rytuał fumigacji ratował ludzkie życie przed atakiem drapieżników. 

Odległe plemiona przekazywały sobie sygnały za pomocą dymu gdy np. nadchodziło niebezpieczeństwo. Rozpalano ogień w przeznaczonym do tego miejscu lub na najwyższej górze a każdy kto go zobaczył wiedział, że musi się schronić lub przygotować do walki. 

dym

Dzięki zastosowaniu żywic kadzidlanych, korzeni, ziół i owoców z olejkami eterycznymi oczyszczanie  domów przynosiło znacznie lepszy rezultaty.  Zauważano również, że niektóre zioła odpędzają skutecznie kąsające muchy czy drobne stworzenia wykradające pożywienie. Dlatego oczyszczanie poprzez okadzanie stało się ważnym elementem życia plemiennego. 

Nawet w czasach Chrystianizacji rytuał ten nie został wyparty a wręcz przeciwnie, stał się nieodzownym elementem nabożeństw i jest przeprowadzany podczas każdej mszy, a zwłaszcza nabożeństw żałobnych i świąt. 

Czy przy użyciu kadzideł można oczyścić dom z negatywnych energii? 

Oczyszczanie domów, mieszkań z nieporządnych energii było między innymi mocno zakorzenione w kulturze celtyckiej.  Rytuał ten przynosił ukojenie, poprawiał samopoczucie i pozwalał się odprężyć po ciężkim dniu. 

Zgodnie z prawami fizyki kwantowej, wszystko co nas otacza, jest energią i oddziałuje na nas własną wibracją. Wiele osób odbiera te wibracje świadomie lub nieświadomie.

Ludzie często czują się zmęczeni i apatyczni, wyczerpani i przygnębieni. W obawie o swój stan zdrowia postanawiają zasięgnąć porady medycznej, podczas której okazuje się, że z punktu widzenia medycyny nie ma żadnych powodów do zmartwień. Jakie więc czynniki wpływają na nienajlepsze samopoczucie? Czy złe lub negatywne energie, blokady energetyczne mogą być przyczyną takich percepcji? A może zmiany klimatyczne, fazy księżyca lub wybuchy na słońcu o których słyszymy w wiadomościach? 

Bez względu na to co wywoływało gorsze samopoczucie  ludzie określali to zjawisko mianem złej lub negatywnej energii. 

kadzidełka indyjskie

Zauważono jednak, że okadzanie ziołami przynosi ulgę, relaks i oddala złe myśli. Niektóre z tych ziół miały działanie halucynogenne i wprowadzały w lekki stan upojenia narkotycznego. Zwłaszcza szamani doskonale wiedzieli po które środki sięgnąć. 

Rytuał fumigacji przywracał tą tzw. dobrą energię, oczyszczał przestrzeń i uwalniał od wszelkich chorób. 

Trzeba pamiętać, że w dawnych czasach warunki mieszkaniowe nie były na wysokim poziomie sanitarnym. Klepiska na których spało się ze zwierzętami, grzyb na ścianach, owady, szczury, wszawica to było na porządku dziennym. Dlatego okadzanie ziołami, które bardzo często miały działanie grzybobójce i bakteriobójcze a przy tym odganiały wszystkie owady i gryzonie, przynosiło niezwykłe rezultaty. Zmieniał się również zapach, który na co dzień był jedynie mieszanką potu, stęchlizny i obory.  Poczucie, że kadzidło odpędziło złą energie, przynosiło pewnego rodzaju ulgę i odprężenie a tym samym poprawiało stan zdrowia. 

Okadzając mieszkanie wpuszczasz nową energię do swojej przestrzeni.

Dzięki kadzidełkom wszelkie zakłócenia energetyczne, blokady mogą zostać szybko usunięte a  nowa, świeża energia zagości w Twojej przestrzeni życiowej. Okadzając swój dom utorujesz drogę dla nowej energii, która wniesie dobry nastrój, ulgę i odprężenie. Dzięki fumigacji wprowadzisz niezwykłą woń do swojego mieszkania, oczyścisz przestrzeń z nieprzyjemnych zapachów będących pozostałością obiadu czy palonych papierosów. Latem, oczyścisz przestrzeń z osiadających na owocach muszek a noc spędzisz spokojniej bez brzęczących komarów nad głową. 

Jak dobrać odpowiednie do swoich potrzeb kadzidełko?

Fumigacja domu daje możliwość tchnięcia w przestrzeń nowych wibracji, może być początkiem zmian jakie zachodzą w Twojej przestrzeni. Oczywiście każde kadzidło będzie miało inne działanie, dlatego ważne jest aby dobrać je tak, żeby przyniosło upragniony cel. Oczyszczanie  domu przy użyciu kadzidełek które lubisz, będzie znacznie przyjemniejsze i wzmocni Twoje dobre samopoczucie wpływając pozytywnie na cały organizm.

palosanto

Podobno każde zioło, czy rolowane z niego kadzidło tworzone jest z intencją, która niesie ze sobą pewien przekaz. My sami możemy przekazać własną intencję na chwilę przed jego zapaleniem. Może to być intencja uzdrowienia kogoś, intencja która pomoże znaleźć wymarzoną miłość lub taka, która odkryje przed Tobą właściwą ścieżkę zawodową. 

Mówi się, że przestrzenie przechowują energię ludzi dlatego zmieniając miejsce zamieszkania w wielu kulturach okadza się dom przed odejściem. Również wkraczając w nową przestrzeń na powitanie rozpala się kadzidło np. białą szałwię i przechodząc przez wszystkie pomieszczenia począwszy od piwnicy wprowadza się nową, własną energię. 

Sięgając po kadzidła wybieramy najczęściej te, których  zapachy kojarzą się nam z czymś miłym i przyjemnym. Jedni wybiorą zapachy bardziej kwiatowe jak róża, jaśmin, konwalia czy drzewne jak cedr i sosna

Kadzidlani specjaliści tworzą również kompozycje które niosą ze sobą pewne przesłanie i zapraszają do medytacji np. w intencji poprawienia bytu materialnego, czy wzbudzenie pożądania  u swojego partnera lub partnerki. Afrodyzjaki bardzo często stosowane są w terapii. Okadzenie i oczyszczenie sypialni, zapalenie świec i stworzenie romantycznego nastroje to dla wielu małżeństw luksus na który pozwalają sobie dopiero wtedy, gdy zaleci im to terapeuta. Życie rodzinne, praca, bezkres obowiązków oraz problemów doprowadza do tego, że życie intymne schodzi na dalszy plan. Dlatego sama chęć zapalenia kadzidełka właśnie w tej intencji to wielki krok do uporządkowania relacji w związku.

Powodów dla których okadza się dom jest wiele. Dla niektórych będzie to przeprowadzka, dla innych wiosenne porządki a jeszcze dla innych zwyczajny relaks. 

Które kadzidła odstraszają komary?

Co ciekawe, kadzidełka odstraszają również owady a zwłaszcza, kąsające latem komary. Nie wiem czy zauważyliście, ale nawet w marketach sprzedawane są specjalne kadzidła spiralne odstraszające komary. Zazwyczaj stosuje się je na zewnątrz podczas wieczornego grilowania w ogrodzie lub relaksu w altance. Z komarami, nawet najpiękniejsza noc pod gwiazdami, może okazać się koszmarem.

Również nasze kadzidła bez obaw możesz stosować w ogrodzie, na balkonie czy tarasie. Zwłaszcza takie jak lemongrass, cytrynowebergamotowe oraz waniliowe kadzidełka uchronią nas przed nieprzyjemnymi, swędzącymi doznaniami po ugryzieniu komara.

Pamiętaj również, żeby zamocować je na specjalnej podstawce dzięki której nie będziesz musiał trzymać kadzidełka przez cały czas w ręce, ale jednocześnie zabezpieczysz je i nie wywołasz pożaru.

Zapalone kadzidełko, zwłaszcza latem gdy jest sucho, pozostawione w ogrodzie bez kontroli, może wzniecić ogień. Również w domu powinno zawsze tlić się wyznaczonej do tego celu przestrzeni z daleka od małych dzieci, zwierząt oraz łatwopalnych materiałów. 

Czy palenie kadzidełek jest szkodliwe?

Każdy dym wdychany zbyt długo może zaszkodzić a nawet powodować nudności i zatrucia. Głównie sytuacje takie zdarzają się w trakcie pożaru lub gdy jesteśmy wystawiani przez wiele godzin na działanie dymu. 

Niestety, na rynku jest cała masa kadzideł niewiadomego pochodzenia a ich skład może budzić wątpliwości. Nie wiemy jak zawarte w nich składniki wpływają na organizm ludzki, niektóre mogą być nawet szkodliwe. 

Było wiele teorii mówiących, że kadzidełka szkodzą, powodują raka płuc natomiast badania laboratoryjne wykazały, że po 3h ciągłego wystawiania się na działanie kadzidlanego dymu, może pojawić się stan zapalny. Badania te nie były prowadzone jednak na ludziach lecz na komórkach płucnych zamkniętych w małym pomieszczeniu i poddawanych intensywnemu działaniu dymu. Dlatego nie należy okadzać się przez cały dzień tylko dosłownie przez chwilę. Cykl spalania kadzidła to kilka minut. Zresztą, gdy zaczynamy odczuwać dyskomfort z powodu zapachu czy ilości nagromadzonego dymu, nasz organizm sam nas o tym poinformuje a wtedy wystarczy ugasić kadzidełko w ziemi, piasku czy wodzie. Oczywiści nie należy narażać małych dzieci i niemowląt na działanie spalanych ziół. Tak jak i przestrzega się przed dyfuzowaniem olejków eterycznych w pomieszczeniach w których przebywają dzieci tak jest i z różnymi ziołami oraz kadzidłami. 

Wszelakie zapachy, olejki eteryczne mają całą masę alergenów, których możemy również doświadczyć podczas zwykłego spaceru przez łąkę. Osoby wrażliwe na zapachy, astmatycy, alergicy mogą odczuwać znaczne pogorszenie stanu zdrowia w kontakcie z alergenem. Dlatego zanim zapalimy kadzidło upewnijmy się, czy wszystkie osoby przebywające w pomieszczeniu mogą być wystawiane na jego działanie. 

Dobrej jakości kadzidełka, spalane okazjonalnie, podczas uroczystości czy wieczorową porą dla relaksu mogą przynieść jedynie przyjemne doznania. Mówi się, że mają wręcz działanie uzdrawiające i wspomagające proces powrotu do zdrowia. 

Dlatego zapraszamy Cię do naszego kadzidlanego świata, który inspiruje, oczyszcza naszą przestrzeń i wspomaga cały proces tworzenia nowych receptur naszych ajurwedyjskich kosmetyków. 

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór kadzidełek indyjskich na bambusowych patyczkach, kadzideł stożkowych oraz kadzideł z opadającym dymem backflow od najlepszych i sprawdzonych producentów, znanych i cenionych na całym świecie. 

Cieszymy się, że możemy dostarczać Wam te pachnące patyczki i stożki bo być może to właśnie w nich ukryta jest intencja i przesłanie, na które tak długo czekaliście.

Powiązane wpisy

Inne produkty

Powiązane produkty

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze