• Obecnie brak na stanie
maska do włosów Neem
search
  • maska do włosów Neem

Neem - Miodla Indyjska

17,00 zł
Brutto

Sproszkowane liście Neem Hesh

Ziołowa maska do pielęgnacji włosów i twarzy.

Zawiera sproszkowane liście Neem, które znane jest z niezwykłych właściwości silnie oczyszczających, bakteriobójczych, przeciwgrzybicznych.

Doskonale radzi sobie z trądzikiem młodzieńczym. Polecany do walki z łupieżem i przetłuszczającą się skórą głowy. Maska z liści neem nie tylko oczyszcza włosy, ma również efekt wzmacniający włosy, 

Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Neem (Azadirachta Indica)

Nemm - inaczej miodla indyjska to gatunek drzewa wiecznie zielonego. Pierwotnie pochodził z subkontynentu indyjskiego, obecnie jednak rozprzestrzenił się w innych krajach w klimacie podzwrotnikowym. Samo słowo „neem” wywodzi się z sanskrytu i tłumaczy się go jako „ten, który podaruje zdrowie”. Nie bez powodu, gdyż w zasadzie wszystkie części miodli indyjskiej mają swoje zastosowanie w tradycyjnej medycynie – zarówno nasiona, liście, kwiaty jak i kora. Antybakteryjne, przeciwgrzybiczne właściwości neem wykorzystywane są przede wszystkim w pielęgnacji skóry dotkniętej problemami, np. trądzikiem, egzemą, grzybicą. Dzięki swoim właściwościom Neem znalazł zastosowanie nie tylko w medycynie. Spotykany jest również w kuchni – młode pędy i kwiaty są w Indiach spożywane jak warzywa. W rolnictwie wykorzystuje się Neem jako źródło przyjaznych dla środowiska biopestycydów. W kosmetyce zaś znajdziecie go jako składnik mydeł, szamponów, past do zębów, henny, czy nawet jako dodatek do sprayów przeciw pchłom dla psów i kotów.

Miodla indyjska – zioło wzmacniające włosy

Zdrową i naturalną pielęgnację włosów warto wzbogacić w indyjskie zioła. Szczególnie o ziołowych ekstraktach z Neem powinny pomyśleć osoby, które chcą wzmocnić włosy, borykają się z problemem łupieżu czy nadmiarem sebum. Bardzo dobrze sprawdza się w problemach skórny takich jak trądzik młodzieńczy. Miodla jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki, które mogą doprowadzać do uszkadzania komórek. Pomaga także w ochronie skóry przed działaniem promieni słonecznych. Ponadto proszek Neem wykazuje działanie:

Wzmacniające włosy, wspomagające walkę z łysieniem i łupieżem.

Regulujące produkcję sebum.

Oczyszczające.

Wspomagające gojenie ran, wyprysków, podrażnień, przyspieszające wzrost nabłonka.

Przeciwgrzybiczne, coraz częściej sięgają osoby borykające się z grzybicą stóp.

Przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwpasożytnicze.

Zastosowanie proszku Neem

Maska do pielęgnacji twarzy i włosów. 

Do przygotowania maski do włosów należy rozmieszać 3-4 łyżeczki proszku z gorącą wodą tak aby powstała dość gęsta papka. Powstałą maskę trzeba nałożyć na włosy (tak jak to robimy w przypadku farby czy henny). Po upływie 15-20 minut należy umyć i osuszyć włosy. 

Jeśli borykasz się z mocno przetłuszczającymi włosami lub są one bardzo osłabione, dodaj do maski hydrolat z oczaru lub werbeny. 

Jeśli chcesz użyć Neem jako maski do twarzy postępuj podobnie, z tym że wystarczą 2 łyżeczki proszku i pamiętaj żeby zalać je ciepłą – nie gorącą wodą. Nałóż maseczkę na oczyszczoną skórę twarzy omijając okolice ust i oczu. Pozostaw na 20 minut. 

Zioła ajurwedyjskie możesz ze sobą dowolnie łączyć. W zależności jaki efekt chcesz osiągnąć. Tak więc Neem, który posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne i doskonale nadaje się w przypadku problemów skórnych i walki z łupieżem, możesz połączyć np. z Brahmi, które znane jest z zapobiegania wypadaniu włosów. Jeśli połączysz Neem z Amlą wzmocnisz efekt odżywienia włosów, staną się one pogrubione, przyspieszysz ich wzrost a nawet wzmocnisz kolor. 

Neem można stosować jako dodatek do szamponu, odżywki lub henny. Nie daje żadnych efektów kolorystycznych, więc można go bezpiecznie używać bez obaw, że np. przyciemni nam kolor włosów. A jeśli chcesz zastosować neem do twarzy można go dodać do oczyszczających maseczek z glinki.

Skład: Azadirachta Indica (Neem) Leaf Extract

Waga: 100g 

Przeczytaj na Blogu

Komentarze (0)