Hydrolat Oczar Wirginijski (Hamamelis Virginiana water)
search
  • Hydrolat OCZAR WIRGINIJSKI
  • Hydrolat Oczar Wirginijski (Hamamelis Virginiana water)

Hydrolat oczarowy z oczaru wirginijskiego do cery trądzikowej BIO

29,99 zł
Brutto 48 h

Hydrolat oczarowy z Oczaru Wirginijskiego BIO 

Najwyższej jakości organiczny hydrolat z oczaru wirginijskiego to pachnąca świeżością woda, wykorzystywana w preparatach dla skóry wrażliwej, mieszanej i tłustej. Pozyskiwany z gałązek hydrolat oczarowy, to bogactwo cennych składników, w których znajdziecie m.in. flawonoidy, saponiny, garbniki, kwas galusowy i elagowy, żywice, cholinę i sporą dawkę kwasów tłuszczowych. Dzięki temu ma naturalną moc i działanie antyseptyczne, antybakteryjne i przeciwzapalne. Wyciąg z oczaru poprawia ogólną kondycję skóry. Od zarania dziejów, wykorzystywany jest w leczeniu hemoroidów i krwotoków. 

Leszczyna czarownicy, orzech wiedźmy lub orzech czarnoksięski, to inne nazwy pod którymi możecie spotkać tą wyjątkową roślinę, jaką jest oczar wirginijski. 

Wybierz pojemność: 50 ml
Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Właściwości oczaru wirginijskiego.

Nie, to nie jest bajka, ani opowieść Disneya, czy saga o Harrym Potterze. To opowieść o magicznym krzewie z Wirginii w Północnej Ameryce i uzdrawiającej wodzie, która z niego powstaje.  

Oczar wirginijski to roślina o bogatym, krzaczastym krzewie, bardzo podobnym do leszczyny. Mówi się, że czarownice tworzyły uchwyty swoich mioteł z gałęzi oczaru a radiesteci swoje różdżki do szukania wody. 

Również czarownicy gotowali owe gałązki w wodzie z których powstawał wywar leczący rany i zmniejszający  krwawienie.

Skąd pochodzi oczar wirginijski?

Oczar wirginijski (Hamamelis virginiana), odegrał ważną rolę w wierzeniach Indian Północnoamerykańskich. Wykorzystywali go zwłaszcza do celów leczniczych oraz magicznych. Chroniący przez złymi mocami oczar, został na długo zapomniany i uważany jedynie za roślinę ozdobną. Dopiero z początkiem XIX wieku, rozpoczęły się badania nad jego właściwościami leczniczymi. 

Oczar wirginijski pochodzi z Ameryki Północnej i sięgający aż do 4 metrów wysokości! Ze względu na wyżej wspomniane substancje, jakie występują w tej niesamowitej roślinie, coraz częściej można go spotkać w produktach kosmetycznych. Szczególnie, że naturalnie radzi sobie z problemami skórnymi. W naszym sklepie zagościł on w postaci hydrolatu, który koniecznie trzeba włączyć do codziennej pielęgnacji! 

Jakie są jego właściwości pielęgnacyjne?

Oczar to mistrz od zadań specjalnych. W przypadku cery trądzikowej pomaga niwelować niedoskonałości, jednocześnie hamując powstawanie nowych. Przyspiesza gojenie się ran, podrażnień i wyprysków skórnych. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zapobiegając nadmiernemu produkowaniu sebum, co jest bardzo ważne kiedy mamy do czynienia z tłustą cerą. Zwęża rozszerzone pory i nie zatyka ich. Woda oczarowa ma działanie ściągające i przeciwzapalne, co jest istotne przy podrażnieniach powstałych po zabiegach na twarz, czy tak jak w przypadku mężczyzn - po goleniu. Hydrolat z oczaru sprawdza się również przy skórze naczynkowej, wzmacnia naczynia krwionośne, dzięki czemu łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne oczaru można wykorzystać także do pielęgnacji skóry głowy, szczególnie jeśli pojawił się problem z łupieżem lub przesuszaniem się skalpu. 

Jak stosować hydrolat oczarowy?

Wodę oczarową, tak jak inne hydrolaty, możesz stosować jako mgiełkę lub tonik w czynnościach pielęgnacyjnych zarówno porannych jak i wieczornych. Działa antyseptycznie, zmiękczająco i nawilżająco, pomaga także przywrócić skórze naturalne pH. Polecamy spryskać twarz, szyję, dekolt i na wilgotną skórę nałożyć krem lub olejek do twarzy, dzięki czemu można z łatwością rozprowadzić kosmetyki na skórze. Nasączone oczarem płatki kosmetyczne i połóż na powieki jako okład na okolicę oczu. Ten sposób pomoże nam zmniejszyć opuchnięte powieki i cienie pod oczami. Szybką ulgę poczujesz jeśli przed zabiegiem schłodzisz preparat w lodówce. Kompresy z oczarem sprawdzą się również przy lekkich oparzeniach oraz żylakach. 

Jeśli czujesz, że Twoja skóra potrzebuje mocnego oczyszczania, albo cera należy do tłustych lub trądzikowych zrób sobie maseczkę z glinki, a zamiast wody użyj hydrolatu oczarowego. W ten sposób wzmocnisz działanie maseczki i uzyskasz zaskakujący efekt. 

Równie dobrze sprawdzi się jako faza wodna w tworzeniu domowych kosmetyków, takich jak: kremy, toniki czy nawet dezodoranty. Możesz go także użyć samodzielnie w naturalnej pielęgnacji skóry po goleniu lub depilacji, aby złagodzić powstałe podrażnienia. Zarówno dla Pań jak i Panów polecamy spryskać skórę również przed depilacją.  

Hydrolat często stosuje się jako wcierkę na skórę głowy. Regularne nakładanie preparatu na głowę, sprawi że skóra stanie się czysta, objawy łupieżu miną a włosy nabiorą blasku. Ten naturalny kosmetyk możesz wcierać w skórę głowy po umyciu (na mokro) lub na suche włosy. Oczar doskonale łagodzi podrażnienia, przynosi ulgę przesuszonej i swędzącej skórze. 

Co to właściwie jest hydrolat?

Destylat ziołowy, woda eteryczna, hydrosol - to inne nazwy hydrolatu. Jak można się domyślić to wyciąg kwiatowy. Otrzymuje się go w wyniku destylacji z parą wodną całej rośliny lub tylko jej części.  Powstały płyn zawiera cenne substancje  roślinne oraz odrobinę olejku eterycznego. Jednak w przeciwieństwie do mocno skoncentrowanych olejków eterycznych, hydrolaty są delikatniejsze i mają zbliżone pH do pH skóry człowieka, więc bez obaw można stosować je bezpośrednio na zarówno na twarz, skórę głowy jak i na całe ciało. Dzięki zawartości substancji roślinnych sprawdzą się w codziennej pielęgnacji jako pełnowartościowy kosmetyk. Wystarczy znaleźć ten właściwy, skierowany na nasze potrzeby, aby docenić właściwości hydrolatów i odczuć zadowalający rezultat na własnej skórze. Przy regularnym stosowaniu efekty będą zaskakujące! 

INCI: Hamamelis virginiana water, benzyl alcohol, dehydroacetic acid, aqua

Opakowanie: szklana butelka z atomizerem o pojemności 50 i 100 ml 

Przeczytaj na Blogu

Komentarze (8)
Oceń