Naturalne maski do twarzy

Jak zachować młodą i piękną cerę? 

Tradycyjne produkty kosmetyczne nie pasują do Twoich naturalnej pielęgnacji? Wypróbuj coś innego, co sama skomponujesz ze składników, które najlepiej toleruje Twoja skóra. Nasza oferta ajurwedyjskich maseczek do twarzy to odpowiedź dostosowana do Twoich oczekiwań. 

Aby Twoja skóra błyszczała, odżyła w 100%, nakarm ją naturalnymi składnikami! Jesteśmy po to, aby zapewnić Ci produkty, które dopasowane są do Twoich potrzeb z poszanowaniem środowiska naturalnego. 

Proszki ajurwedyjskie są wytwarzane ze starannie zebranych i wysuszonych roślin, glinek naturalnych byś poczuła na  swojej skórze ich korzystne działanie. Przez tysiąclecia kobiety znały i wykorzystywały zalety tych roślin, aby utrzymać twarz i ciało jędrne i wolne od wszystkich zanieczyszczeń codziennego życia. 

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Ajurwedyjskie maski do twarzy mają działanie przeciwstarzeniowe i idealnie tonizują skórę oraz chronią ją przed plamami, podrażnieniami i zmarszczkami. Również ajurwedyjskie maski do twarzy znana są ze swoich właściwości oczyszczających, lekko złuszczających martwy naskórek dlatego można je stosować zamiast peelingu. 

Ajurwedyjskie zioła w proszku możesz mieszać z hydrolatami, naturalnymi olejami, masłami oraz roślinnymi składnikami, których używasz w kuchni. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je z mlekiem roślinnym, siemieniem lniany, aloesem, miodem, cytryną czy kurkumą. 

Jeżeli nigdy nie używałaś ziołowej maski do twarzy, koniecznie musisz stworzyć swoją indywidualną kompozycją. 

Zioła doskonale łączą się z naturalnymi glinkami oraz hydrolatami, które spajają je tworząc jednolitą maseczkę na twarz. 

Jeżeli masz problem z trądzikiem, dodaj do maski olej tamanu albo olejek lawendowy. Otwórz się i twórz własne receptury idealne do twojego rodzaju cery, pory roku, czy problemu z jakim się zmagasz.

Rola dosz w naszej skórze

Nasza skóra ma kilka funkcji w naszym ciele. Między innymi chroni nasze narządy wewnętrzne przed czynnikami zewnętrznymi. 

Ponieważ każda skóra jest inna, inaczej zareaguje na bodźce skórne takie jak zimno, gorąco, sucho czy wodę. 

Według ajurwedy, będzie to zależało od dosz obecnych w twojej skórze.  Twoja skóra ma również własną konstytucję ajurwedyjską.

Skóra Vata

Skóra Vata będzie bardziej podatna na suchość ponieważ jest cienka i delikatna, ale dość zimna w dotyku.

Cera jest raczej opalona lub ciemna. Skóra osób vata szybko reaguje na stres i suchy klimat, osusza się, pęka, mogą pojawić się zmarszczki lub brązowe plamy.

Skóra Pitta

Skóra Pitta w ogóle jest dobrze unaczyniona, jest dobrze nawilżona, jest umiarkowanie cienka i raczej ciepła w dotyku. Cera jest zaróżowiona, skóra miękka i lśniąca. Jednak szybko reaguje na palące słońce i jest podatna na pojawianie się pryszczy, wągrów lub czerwonych plam.

Skóra Kapha

Skóra Kapha jest dość delikatna, miękka, dobrze nawilżona, a nawet tłusta. Skóra jest jędrna i gruba. Jest świeża w dotyku. Skóra nie pozbywa się samodzielnie nadmiaru tłuszczu, pory mogą być bardzo rozszerzone, ma tendencje do pojawiania się zaskórników i pryszczy.

Czy wiesz już jaka jest konstytucja twojej skóry?

Chcieliśmy  Ci ułatwić sprawę, tworząc mały test, abyś mógł, mogła znaleźć ajurwedyjską konstytucję swojej skóry. Może się zdarzyć,  że dostrzeżesz swoje cechy w 2 różnych typach. To normalne. Jednak zawsze jeden z typów skóry będzie przeważać, a to pozwoli dobrać Ci odpowiednią pielęgnację. 

Znając już typ swojej skóry dobierz odpowiednie produkty do pielęgnacji. Stwórz maskę do twarzy dostosowaną do rodzaju cery. Pamiętaj o oczyszczeniu twarzy przed nałożeniem maseczki oraz o odpowiednim nawilżeniu, po jej zmyciu. Pozwól sobie na chwilę relaksu, możesz dodatkowo zapalić kadzidełko lub rozkoszować się zapachem olejków eterycznych. 

Przeczytaj na Blogu