OCM

OCM (Oil Cleansing Method) - to naturalna metoda oczyszczania skóry twarzy olejem. Metoda ta może zastąpić tradycyjne środki do demakijażu, takie jak mleczka, toniki czy płyny. Coraz więcej znanych firm wprowadza do swojej oferty olejki do czyszczenia skóry. Najczęściej takim olejem jest olej rycynowy, a ten dostępny w naszym sklepie jest naturalny i sprawdzony ;)

Jak prawidłowo stosować metodę OCM?

To bardzo proste! Należy nanieść olej na skórę twarzy i delikatnie wmasować go przez 1-2 minuty, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak makijaż i martwe komórki naskórka. Taki masaż pobudzi też krążenie krwi, rozmasuje zmarszczki. A przede wszystkim to poświęcenie kilku chwil więcej naszej skórze, warto zrobić to z troską i miłością. Można też poszukać technik automasażu twarzy, na pewno cera odwdzięczy nam się zdrowym wyglądem :) Następnie przy pomocy zanurzonej w ciepłej wodzie miękkiej myjki lub wacika zetrzeć delikatnie olej wraz z makijażem. I gotowe! W zależności czy czujesz taką potrzebę możesz nałożyć krem lub ulubiony olejek. Nie zawsze jest to konieczne, gdyż po wmasowaniu olejków skóra pozostanie nawilżona.

Kiedy i jak często stosować OCM?

Metodę OCM można stosować raz dziennie, najlepiej wieczorem, aby skóra była dobrze nawilżona przed snem. Ideą oczyszczania skóry olejem jest to że “podobne rozpuszcza podobne” i w tym przypadku tłuszcze rozpuszczają inne tłuszcze, czyli sebum (produkowane przez skórę) i inne tłuste kosmetyki. Przy czym nie niszczą naturalnej równowagi hydrolipidowej. Czego należy się spodziewać po oczyszczeniu skóry olejem? Skóra będzie oczyszczona z makijażu i innych produktów, oraz z martwego naskórka, dzięki temu będzie wyraźnie nawilżona i uelastyczniona. W zależności od typu skóry można użyć oleju rycynowego, oliwy z oliwek, oleju z ogórecznika czy na przykład oleju jojoba. Bardzo ważne przed rozpoczęciem stosowania OCM jest rozpoznanie typu naszej skóry i odpowiednie dobranie oleju.

OCM było już znane w czasach starożytnych, więc możemy wnioskować że nie jest to innowacyjny sposób na oczyszczanie twarzy. Mówi się, że Kleopatra stosowała jej do usuwania makijażu. Jednak dziś odkrywamy jej na nowo, ponieważ wiele kobiet poszukuje naturalnych metod pielęgnacyjnych i coraz częściej sięgają po metodę OCM. Z zadowoleniem polecają ją innym kobietom jako środek do demakijażu i pielęgnacji.