Olejek eteryczny Palmarosa
search
  • Olejek eteryczny Palmarosa
  • OLEJEK ETERYCZNY PALMAROSA
  • olejek palmarosa

Eteryczny olejek palmarosa. Naturalny dezodorant.

35,00 zł

OLEJEK ETERYCZNY PALMAROSA

100% naturalny
Nazwa łacińska: Cymbopogon martinii
Pochodzenie: Indie

Chemotyp: geraniol

Palmarosa doskonale zastąpi dezodorant, zarówno pod pachy, do miejsc intymnych oraz do stóp. Zwłaszcza w przypadku nadmiernej potliwości stóp oraz skłonnościami do grzybicy.

Użyj go w czasie infekcji ginekologicznych oraz stanach zapalnych pęcherza moczowego.

Pojemność: 10ml

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Palmarosa - Indyjskie Geranium

Palmarosa jest rośliną przypominającą wyglądem trawę cytrynową, z czerwonymi kwiatami jak pelargonie. Ze względu na dużą zawartość geraniolu, przypomina swoim zapachem geranium oraz różę.

Popularnie nazywana „Indyjskim geranium” lub „Tureckim geranium”. Palmarosa jest bardzo znana w Indiach, gdzie znajduje odgrywa ważne miejsce w medycynie  ajurwedyjskiej do walki z chorobami zakaźnymi.

Roślinę tę można spotkać dziko rosnącą w Indiach, natomiast na Madagaskarze jest uprawiana przez miejscowych rolników. Do Europy dotarła drogą przez Konstantynopol. Ponieważ palmarosa nie zalicza się do drogich olejków, stosuje się ją często do podrabiania olejku różanego.

Ajurwedyjskie zastosowanie olejku eterycznego Palmarosa

Palmarosa ma szerokie zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej, używa się jej pod postacią herbatki z suszu jak i olejku eterycznego. Ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Zapobiega infekcjom, grzybicy, leczy trądzik oraz niezastąpiona w leczeniu problemów ginekologicznych, stanów zapalnych pęcherza moczowego. Zalecana podczas biegunki, chorób żołądkowych i jelitowych, w tym syndrom jelita drażliwego. Palmarosa jest również naturalnym dezodorantem, kilka kropel tego olejku rozsmarowane pod pachą, utrzymuje świeżość przez cały dzień. Olejek eteryczny z Palmarosy nie jest antyperspirantem, nie blokuje naturalnego wydzielania potu, jednak zabija bakterie, które powodują nieprzyjemny zapach. Używana również przez mężczyzn zmagających się z nieprzyjemnym zapachem potu. Palmarosa chroni stopy przed grzybicą. Gdy swędzi i piecze wystarczy rozetrzeć 1 kroplę olejku, pomiędzy palcami.  W ajurwedzie palmarosa zalecana jest  podczas przeziębienia, grypy, anginy. W krajach w których rośnie popularna jest herbatka z palmarosy, przypominająca herbatę z trawy cytrynowej, czy geranium. Działa również uspokajająco i wyciszająco.

Gdzie szukać aromatu olejku z Palmarosy

Zapach olejku  z palmarosy odnajdziemy w dezodorantach, świecach zapachowych np. na komary, perfumach oraz kosmetykach do cery problematycznej, zwłaszcza trądzikowej lub w kremach przeciwzmarszczkowych. Palmarosa dodawana jest również do preparatów wzmacniających odporność, przeciwbólowych, na ukąszenia owadów oraz olejkach do masażu relaksacyjnego, antycellulitowego oraz drenażu limfatycznego.

WAŻNE!

Nie zaleca się używania palmarosy kobietom w ciąży i okresie karmienia, dzieciom i osobom o wrażliwej skórze. Olejek eteryczny może podrażnić oczy oraz błony śluzowe, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji.

Więcej informacji znajdziesz na naszym blogu:

Co to jest chemotyp?

Naturalny środek na komary i problemy ginekologiczne w jednym

Palmarosa naturalny dezodorant z Indii

0028

Zobacz także

Komentarze (8)
Oceń