Pielęgnacja włosów niskoporowatych - porady

Opublikowano przez      10/29/2021 14:00:00     Kosmetyki naturalne    Komentarze 0
Pielęgnacja włosów niskoporowatych - porady

Włosy o niskiej porowatości są zazwyczaj naturalnie proste, gładkie i wyglądają zdrowo. Mają jednak tendencję do szybkiego przetłuszczania się. Niestety stosowanie nieodpowiednich kosmetyków i brak właściwej troski o pasma może sprawić, że ich łuski mocniej się odchylą, a porowatość zwiększy. Sprawdź, jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów niskoporowatych!

Przejdź do akapitów:


1.Włosy o niskiej porowatości – jak je rozpoznać?
2.Kosmetyki do włosów niskoporowatych?
3.Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Włosy o niskiej porowatości – jak je rozpoznać?

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak pielęgnować włosy niskoporowate, sprawdź, czy Twoje pasma faktycznie takie są. To bardzo ważne, ponieważ włosy o niskiej porowatości potrzebują zupełnie innego rodzaju pielęgnacji, niż średnio- lub wysokoporowate. Stosowanie źle dobranych kosmetyków i niewłaściwa technika dbania o pasma, mogą doprowadzić do znacznego pogorszenia ich stanu. Najczęściej konsekwencją nieodpowiedniej pielęgnacji włosów niskoporowatych bywa bardzo szybkie przetłuszczanie, utrata świeżości oraz naturalnej objętości. Z kolei jeśli zbyt mocno przesuszysz swoje niskoporowate włosy, ich łuski mocniej się rozchylą i dojdzie do zwiększenia porowatości.

Jak rozpoznać włosy z niską porowatością? Charakteryzują się one gładkością, miękkością i naturalnym połyskiem. Zwykle są proste i bardzo oporne na stylizację. Długo schną po umyciu i często brakuje im objętości. Niskoporowate włosy mają niewątpliwą zaletę, którą jest brak puszenia, nawet po kontakcie z wilgotnym powietrzem.

Istnieje kilka sposobów, by określić porowatość pasm. Najpopularniejszy z nich to tzw. test ze szklanką. Polega na zanurzeniu fragmentu włosa w szklance z ciepłą wodą i obserwacji – jeśli długo będzie unosił się na wodzie, jesteś posiadaczką włosów niskoporowatych.

Inna domowa metoda na sprawdzenie stopnia odchylenia łusek to test z mąką. Wystarczy posypać kosmyk (wolny od nadmiaru sebum, kosmetyków do stylizacji i olejów) odrobiną mąki – jeśli proszek szybko opadnie, masz włosy o niskiej porowatości.

Jeżeli nie ufasz domowym sposobom na określenie porowatości pasm, umów się na wizytę u profesjonalnego fryzjera lub trychologa. Specjalista dokładnie obejrzy Twoje kosmyki i oceni, czy masz włosy z niską porowatością, czy jednak łuski są mocniej odchylone od łodygi. Na pewno podpowie też, jak pielęgnować włosy niskoporowate i jakie zabiegi warto stosować, by utrzymać ich dobrą kondycję.

włosy o niskiej porowatości

Kosmetyki do włosów niskoporowatych

Jakie składniki lubią włosy niskoporowate? Jak pielęgnować pasma tego typu, by zbyt mocno ich nie obciążyć? Przede wszystkim zrezygnuj z kosmetyków mocno natłuszczających, intensywnie odżywczych, które w składach mają najwięcej emolientów.

Warto stawiać na łagodne szampony oczyszczające w kostce, np. Lawenda 3w1. To produkt w 100% wegański, przeznaczony do pielęgnacji włosów niskoporowatych. Zawiera białą glinkę Kaolin, bogatą w krzemionki oraz tlenki minerałów, znaną z właściwości oczyszczających i regulujących wydzielanie sebum. Lawenda działa antybakteryjnie oraz odprężająco, a oleje roślinne w szamponie pielęgnują pasma, nie obciążając ich.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych będzie skuteczna także dzięki szamponowi w kostce Róża Stulistna. Proszek z róży ma właściwości antyoksydacyjne i odświeżające, a olejek z kwiatów geranium działa przeciwzapalnie oraz przeciwgrzybiczo.

Humektantowe odżywki to również niezbędne kosmetyki do włosów niskoporowatych. Ich składniki wiążą wodę we wnętrzu włosa i chronią przed przesuszeniem. Doskonałym humektantem jest aloes, który znajdziesz w składzie odżywki w kostce El Camino. Dba o odpowiednie nawilżenie włosów niskoporowatych i dodaje im objętości, a olej z nasion ogórka odżywia i zmiękcza pasma.

Jakie jeszcze kosmetyki do włosów niskoporowatych warto stosować? Jeśli regularnie wykonujesz olejowanie pasm, zaopatrz się w odpowiedni olej roślinny. Pielęgnacja włosów niskoporowatych powinna być prowadzona w oparciu o tłuszcze nasycone, np. olej kokosowy lub masło cupuacu. Pamiętaj, by olejowanie włosów niskoporowatych przeprowadzać nie częściej, niż 1-2 razy w tygodniu, żeby nadmiernie nie obciążać pasm.

kosmetyki do włosów niskoporowatych

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Świadoma pielęgnacja włosów niskoporowatych ma na celu osiągnięcie równowagi PEH. Ten zagadkowy skrót oznacza „proteiny, emolienty, humektanty” – trzy grupy składników niezbędne do utrzymania zdrowych pasm, niezależnie od porowatości. Jaka powinna być codzienna pielęgnacja włosów niskoporowatych, by osiągnąć ten balans?

Posiadaczki tego typu pasm mogą sięgać po produkty z następującymi składnikami: proteinami – wyciągami roślinnymi, glinkami; emolientami – olejem kokosowym, masłem shea, kakaowym lub cupuacu, a także humektantami – aloesem, kwasem hialuronowym lub pantenolem. Kosmetyki do włosów niskoporowatych, bogate w te substancje odżywią włosy, bez obciążania. Pamiętaj, że pielęgnacja włosów niskoporowatych, dążąca do równowagi PEH nie oznacza dostarczania wszystkich tych składników w takich samych proporcjach, dlatego warto wybrać odpowiednie kosmetyki.

To naprawdę ważne, by regularnie dbać o włosy niskoporowate. Jak pielęgnować pasma, aby nie dopuścić do większego odchylenia łusek? Stawiaj na oczyszczające kosmetyki do włosów niskoporowatych, ale nie zapominaj o odżywianiu. Szczególnie końcówki są bardzo podatne na zniszczenia, dlatego koniecznie o nie zadbaj. Sięgnij po olejek do włosów Khadi Róża, który odbudowuje i wzmacnia końcówki włosów niskoporowatych.

pielęgnacja włosów niskoporowatych

Choć pielęgnacja włosów niskoporowatych, zdaniem fryzjerów, powinna być ograniczona do niezbędnego minimum, to jednak raz na czas rozpieść pasma olejowaniem. Nie bój się tego zabiegu! Olejowanie włosów niskoporowatych, jeśli będzie wykonane z użyciem odpowiedniego oleju, nie zaszkodzi Twoim kosmykom.

Chcesz, by Twoja codzienna pielęgnacja włosów niskoporowatych była skuteczna i naturalna? Sprawdź wegańskie kosmetyki Shaushka! Na własnych pasmach przekonasz się, jak działa moc roślin i siła Matki Natury. Dzięki temu pielęgnacja włosów niskoporowatych stanie się szeregiem przyjemnych, odprężających rytuałów i co najważniejsze – w końcu będzie regularna!

Powiązane wpisy

Powiązane produkty

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze