Metoda Curly Girl – na czym polega i jak ją wykonać?

Opublikowano przez      10/22/2021 11:00:00     Kosmetyki naturalne    Komentarze 0
Metoda Curly Girl – na czym polega i jak ją wykonać?

Jak wygląda nowoczesna pielęgnacja włosów kręconych? Metoda Curly Girl to sposób dbania o loki zaprojektowany na miarę XXI wieku! Sprawdź, na czym polega technika, którą pokochały posiadaczki kręconych włosów na całym świecie.

Przejdź do akapitów:


1.Metoda Curly Girl – na czym polega?
2.CGM krok po kroku
3.OMO kontra Curly Girl Method

Metoda Curly Girl – na czym polega?

Wiele osób marzy o tym, by okiełznać burzę swoich kręconych włosów, jednak nie każdy ma świadomość, jak pielęgnować loki, by zachwycały doskonałym skrętem i naturalnym połyskiem. Metoda Curly Girl to innowacyjna technika, którą dokładnie opisała Lorraine Massey – amerykańska stylistka i fryzjerka, znana również jako twórczyni Deva Cut – sposobu cięcia włosów kręconych na sucho.

Celem Curly Girl Method jest uzyskanie pięknego skrętu i poprawa ogólnej kondycji loków. Pielęgnacja włosów kręconych według założeń CGM wyklucza stosowanie na co dzień szamponów i innych produktów z silnymi detergentami w składzie (wyjątkiem jest tzw. final wash), silikonami oraz substancjami, które nadmiernie obciążają pasma. „Zakazane” są także wszelkie kosmetyki do kręconych włosów zawierające parafinę, gumy, czy woski.

W CGM chodzi przede wszystkim o to, by za sprawą powyższych składników nie nadbudowywać włosów. Taki osad bardzo obciąża loki, czego efektem jest mocno rozluźniony skręt, puszenie i elektryzowanie. Nadbudowa jest także przyczyną utraty połysku – włosy kręcone stają się matowe, zbijają się w strączki i mają tendencję do łamania. Widoczne są też spuszone, odstające do głowy, sterczące, pojedyncze włoski.

Pielęgnacja włosów kręconych metodą Curly Girl pozwala wygładzić loki i wydobyć ich naturalny, pierwotny skręt. Dzięki niej, odżywione, nawilżone pasma przestaną się puszyć, a ich stylizacja będzie jeszcze łatwiejsza.

Na czym polega ta nowoczesna metoda pielęgnacji włosów kręconych?

W skrócie – Curly Girl Method zakłada mycie włosów odżywką, a tylko raz na jakiś czas szamponem o łagodnym składzie. Czy taki sposób pielęgnacji jest dla Ciebie? Najlepiej sprawdź, jak wygląda metoda Curly Girl w praktyce i przywróć naturalne piękno swoim lokom.

jak wykonać metodę curly girl

CGM krok po kroku

Od czego zacząć dbanie o loki, zgodnie z założeniami CGM?

Choć metoda Curly Girl odrzuca wszystkie kosmetyki do włosów kręconych z silnymi anionowymi detergentami, to jednak jej pierwszy krok może wymagać użycia takiego produktu. Nazwa „final wash” jest bardzo myląca, ponieważ takie mycie włosów kręconych rozpoczyna całą pielęgnację według tej metody. Należy dokładnie oczyścić włosy z nadbudowy – pozostałości kosmetyków do stylizacji, osadów mineralnych i wszelkich substancji obciążających.

Jeśli wiesz, że Twoje pasma i skóra głowy nie reagują dobrze na silne detergenty, poszukaj kosmetyku z delikatniejszym anionowym składnikiem, np. Sodium Coco Sulfate. Włosy kręcone są zwykle wysokoporowate, dlatego możesz sięgnąć po szampon w kostce Amla i Reetha z wyciągami z ajurwedyjskich ziół. Te cenne składniki roślinne wzmacniają naturalny skręt loków, dlatego będą doskonałą bazą dla dalszej pielęgnacji zgodnej z CGM. Tego typu szampon możesz stosować także jako „low poo”, co 2-3 tygodnie, jeśli poczujesz, że Twoje pasma potrzebują kolejnego „resetu”. Dopuszczalne jest także częstsze używanie „low poo” w przypadku osób, których włosy kręcone niezbyt dobrze reagują na samo mycie odżywką.

Umyj swoje loki na całej długości – nie tylko skórę głowy. Chodzi o to, by jak najdokładniej oczyścić pasma. Nie szarp ich, nie plącz, a jedynie delikatnie nakładaj kosmetyk. Po umyciu obficie spłucz wodą, a loki lekko odciśnij w bawełnianą koszulkę – pocieranie ręcznikiem jest na liście czynności zakazanych.

pielęgnacja włosów kręconych

Czas na nałożenie odżywki! Jak już wiesz, metoda Curly Girl to pielęgnacja włosów kręconych wykluczająca niektóre składniki, dlatego, zanim zastosujesz kosmetyk, sprawdź jego skład. Możesz w tej roli wypróbować odżywkę w kostce Tiare Flower, bogatą w roślinne wyciągi i naturalne emolienty, które silnie odżywiają włosy kręcone i wygładzają ich powierzchnię.

Pamiętaj, że każde kolejne mycie włosów kręconych należy wykonywać głównie z pomocą odżywki do włosów. Wyjątkiem są loki z tendencją do przetłuszczania – do ich pielęgnacji metoda Curly Girl dopuszcza stosowanie „low poo”, czyli łagodnego szamponu, np. Shen, podkreślającego naturalny skręt włosów.

Curly Girl to metoda pielęgnacji włosów kręconych dla każdego ich posiadacza, ale trzeba mieć na uwadze, że nie wszystkie loki są takie same. Różnią się indywidualnymi potrzebami, które należy zaspokajać, by włosy były zdrowe i mocne. Jeśli zależy Ci na wypróbowaniu CGM, nic nie stoi na przeszkodzie – zaopatrz się w niezbędne kosmetyki, bez „zakazanych” składników i sprawdzaj, jak reagują na nie Twoje włosy kręcone. Jeśli coś pójdzie nie tak, możesz wykonać final wash i zacząć od początku, jednak nie stosuj silnych detergentów zbyt często – metoda Curly Girl wyklucza je do codziennej pielęgnacji.

Curly girl method

OMO kontra Curly Girl Method

Czym różnią się te dwa sposoby dbania o pasma? Choć OMO to także metoda pielęgnacji włosów kręconych wysokoporowatych, zniszczonych, czy przesuszonych, to jednak nie jest zgodna z CGM. W przypadku OMO nie ma listy składników zakazanych – sięgasz po to, co sprawdza się w codziennej pielęgnacji Twoich włosów. Metoda OMO również nie jest nastawiona na wydobycie naturalnego skrętu loków – jej cel to nawilżenie i zmniejszenie porowatości.

Zawsze możesz wypróbować obie metody i po kilku tygodniach pielęgnacji każdą z nich, zdecydować, która lepiej służy Twoim kręconym włosom. Naturalne kosmetyki marki Shaushka na pewno Ci w tym pomogą!

Powiązane wpisy

Powiązane produkty

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze