Kosmetyki zero waste – czym są i które wybrać?

Opublikowano przez      09/30/2021 17:33:48     Zero Waste    Komentarze 0
Kosmetyki zero waste – czym są i które wybrać?

Każdego roku ludzie generują coraz więcej odpadów, które mają bardzo niekorzystny wpływ na klimat i całą planetę. Codziennie miliony plastikowych opakowań po produktach kosmetycznych, spożywczych i detergentach, wrzucane są do koszy na śmieci. Jak to ograniczyć? Sprawdź, czym są kosmetyki zero waste i zaproś je do siebie!

Przejdź do akapitów:

Czym są kosmetyki zero waste?

Jakie naturalne kosmetyki zero waste istnieją na rynku?

Zero waste – kosmetyki, które warto wybrać

Czym są kosmetyki zero waste?

Idea zero waste narodziła się w odpowiedzi na problem narastającej każdego roku ilości śmieci, zanieczyszczenie środowiska i nadprodukcję wszechobecnego plastiku. W dosłownym tłumaczeniu, słowa zero waste oznaczają zero odpadów lub zero marnowania. Dokładnie na tym polega ten ekologiczny styl życia na rozważnym i wielokrotnym korzystaniu z już istniejących produktów, by ograniczyć produkcję kolejnych opakowań, zwłaszcza opakowań plastikowych lub wielomateriałowych. Kosmetyki zero waste to jeden z elementów idei, zakładającej mniejszą generację odpadów.

Czym charakteryzują się produkty i akcesoria do pielęgnacji zgodne ze stylem less lub zero waste? Kosmetyki te najczęściej mają naturalne składy, a ich opakowania są biodegradowalne, możliwe do poddawania recyklingowi lub do ponownego uzupełniania. Dzięki temu, w koszach pojawia się mniej trudnych do utylizacji opakowań, a ich produkcja jest mniej potrzebna i według wszelkich praw ekonomii, chcąc nie chcąc – musi zwolnić. Takie działania przyczyniają się do walki z kryzysem klimatycznym, który może być katastrofalny w skutkach.

Pamiętaj, by podczas zakupów produktów do pielęgnacji, podejmować świadome wybory – zarówno jeśli chodzi o klimat, jak i piękny wygląd Twojej skóry. Naturalne kosmetyki zero waste to podwójna korzyść zarówno dla Ciebie, jak i środowiska. Już dzisiaj zacznij pielęgnację w zgodzie z naturą. Pamiętaj – liczą się nawet najdrobniejsze zmiany!

kosmetyki zero waste co to

Jakie naturalne kosmetyki zero waste istnieją na rynku?

Warto być zero waste! Produkty w plastikowych lub foliowych opakowaniach zamień na ich odpowiedniki w kostkach – pozwoli to na zużycie produktu w 100%. Jakie kosmetyki zero waste są dostępne w sklepach? Wśród nich, króluje oczywiście, znane od lat, mydło w kostce. Jeśli zamiast produktów w plastikowych opakowaniach, będziesz kupować mydła w kartonowych pudełeczkach, przyczynisz się do ochrony środowiska. W niektórych sklepach możesz kupić też mydło zero waste, sprzedawane na wagę.

Jednym z najgorętszych trendów kosmetycznych jest szampon zero waste, sprzedawany także w postaci kostki. Produkt do mycia włosów w takiej formie, zwłaszcza o wegańskiej formule, to kolejny krok w realizowaniu idei związanej z generowaniem mniejszej ilości odpadów. Dodatkowo pamiętaj, że szampon w kostce jest bogaty w naturalne składniki, które zapewnią Ci wyjątkowy charakter pielęgnacji.

Szampon w kostce zapakowany w kartonowe pudełeczko lub papierową bibułkę, nadającą się do kompostowania, to świetne rozwiązanie nie tylko dla Twoich włosów, ale także dla środowiska.

Pielęgnację Twoich kosmyków uzupełni także wegańska odżywka w kostce. Można stosować ją standardowo po umyciu włosów, jako podkład pod olej, lub podczas zabiegów olejowania. Co ciekawe, kosmetyki zero waste w postaci kostek często produkowane są ręcznie – dzięki temu nie jest potrzebna praca maszyn, generujących zanieczyszczenia powietrza i zwiększających ślad węglowy kosmetyku.

co to kosmetyki zero waste

Niestety, nie wszystkie kosmetyki mogą być 100% zero waste tak, jak mydło w kostce, odżywka, czy szampon. Zero waste ma swoją łagodniejszą wersję, czyli less waste. Opakowania do wielokrotnego uzupełniania to też świetne, ekologiczne rozwiązanie!

Jeśli idea zero waste jest dla Ciebie zbyt trudna, możesz stosować kosmetyki less waste, takie jak np. hydrolaty lub pasty do zębów w szklanych buteleczkach. Mimo że pozostawiają po sobie opakowania, to jednak możesz je wielokrotnie uzupełniać.

Ekologiczne kosmetyki zero waste lub less waste, pozwolą Ci realnie przyczynić się do zmniejszenia produkcji plastiku, a dodatkowo naturalnie zadbają o Twoje ciało.

jakie kosmetyki zero waste wybrać

Zero waste – kosmetyki, które warto wybrać

Ograniczenie plastiku w swojej łazience zacznij od najprostszych zmian. Mydło zero waste pozbawione plastikowych opakowań, jest bardzo wydajne i ma bardzo dobre właściwości myjące oraz pielęgnacyjne. Może Ci służyć do pielęgnacji ciała, ale też do przygotowywania własnych środków czyszczących do prania czy sprzątania.

Kosmetyki less waste, kt&oacuate;re zadbają nie tylko o klimat, ale także Twoje zdrowie to również dezodoranty w kremie. W przeciwieństwie do antyperspirantów nie zawierają soli glinu i nie zaburzają termoregulacji organizmu. Niektóre z nich można stosować przy problemach dermatologicznych, takich jak łupież pstry, a oryginalne zapachy dezodorantów przypadną do gustu każdemu, bez względu na płeć.

Szampon i odżywka w kostce to kosmetyki zero waste, które pomogą Ci kompleksowo zadbać o Twoje włosy. Wbrew pojawiającym się opiniom, szampon zero waste nie przesusza włosów jeśli jest odpowiednio dopasowany do ich rodzaju. Ważne, by po każdym myciu stosować odżywkę – tak samo, jak w przypadku korzystania z szamponu w płynie.

Hydrolaty w szklanych butelkach z powodzeniem zastąpią tonik, którym pielęgnujesz swoją cerę. Oczyszczają, odświeżają i zmiękczają skórę, a także pomagają w walce z niedoskonałościami.

Przetestuj kosmetyki zero waste dostępne w ofercie sklepu Shaushka na własnej skórze. Gwarantujemy, że już nie zamienisz ich na inne. Dodatkowo zadbasz nie tylko o swoje ciało, ale także o zmieniający się klimat. Zamień żel do rąk na mydło zero waste, a szampon w plastikowej butelce na szampon w kostce jeszcze dziś!

Powiązane wpisy

Powiązane produkty

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze