OLEJEK ETERYCZNY Z GREJPFRUTA W WALCE Z NADWAGĄ I NAŁOGAMI

Opublikowano przez           Aktualności , Olejki eteryczne i aromaterapia    Komentarze 0
OLEJEK ETERYCZNY Z GREJPFRUTA W WALCE Z NADWAGĄ I NAŁOGAMI

Z holenderskiego grejpfrut oznacza „Dużą cytrynę”. Jest znany w Europie od XII wieku. Stanowi bogate źródło  witaminy C, A i B oraz minerałów i pierwiastków śladowych. Są różne odmiany grejpfrutów: pomelo, biały, różowy, krwisty. Olejek grejpfrutowy wpływa korzystnie na poprawę nastroju, usuwa oznaki zmęczenia, działa antydepresyjnie szczególnie w przypadku depresji sezonowej. Często rozpylany przy użyciu dyfuzorów w połączeniu z innymi olejkami cytrusowymi celem odświeżenia i oczyszczenia powietrza (jest silnym środkiem bakteriobójczym). Należy go szczególnie użyć profilaktycznie zimową porą okresie epidemii, gdy poczujesz pierwsze oznaki zimna.

Grejpfrut biały, podobnie jak grejpfrut różowy jest jednym z najczęściej stosowanych olejków w salonach masażu i Spa. Jego niezwykły zapach relaksuje, oczyszcza przestrzeń, poprawia nastrój, leczy stany depresyjne, pomaga się uwolnić od licznych nałogów jak np. tytoniowy. Olejek grejpfrutowy jest wykorzystywany do masażu antycellulitowego oraz drenażu limfatycznego celem usunięcia nadmiaru wody oraz nagromadzonych pod skórą toksyn. Dodatkowo polecany przez dietetyków, gdy chcemy zrzucić kilka kilo ponieważ pozytywnie wpływa na układ trawienny.

Olejki zawarte w skórce grejpfruta, stymulują układ odpornościowy, dezynfekują, działają antyseptycznie, bakteriobójczo, odświeżająco oraz niwelują nieprzyjemną woń. Dodawany do kosmetyków uelastycznia, ujędrnia i nadaje przyjemnego zapachu skórze. Ma również zastosowanie spożywcze, jako dodatek do napojów i deserów oraz preparatów zwalczających nadmiar tkanki tłuszczowej. 

Ma szerokie zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, zwłaszcza perfumeryjnym. Wody toaletowe o bardzo subtelnym, orzeźwiającym zapachu grejpfruta stosowane są głównie przez kobiety, ale znajdziemy go również w męskich perfumach w zestawieniu z bergamotką, olejkiem sosnowym, wetiwerią, kadzidłem i cedrem.

Zastosowanie magiczne: Żywioł ognia podsyca czakrę splotu słonecznego. Pozwala się pozbyć tego co w energii i psychice jest zbędne. Oczyszcza ciało i umysł, wyrzuca czarne myśli przynosząc pozytywną wizję przyszłości. Wzmacnia siłę woli, pozwala zapomnieć o nałogach. Uwalnia ducha, nadaje mu lekkości, prowadzi do światła i oczyszcza powietrze. 

Środki ostrożności: nie wystawiaj się na słońce w ciągu 24 godzin od aplikacji, ponieważ olejek eteryczny z grejpfruta jest światłoczuły i może powodować podrażnienia. Bez wcześniejszej porady lekarskiej, nie jest zalecany kobietom w ciąży, karmiącym piersią, dzieciom, niemowlętom i osobom o wrażliwej skórze. Unikaj kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze