Akcesoria do aromaterapii

Aromaterapia – co to jest?

Aromaterapia to połączenie dwóch słów – aroma, czyli zapach i terapia, leczenie. Dosłownie leczenie zapachem. Do tego celu wykorzystuje się olejki eteryczne pozyskiwane z olejkodajnych roślin. Mają one za zadanie chronić roślinę przed wpływem środowiska zewnętrznego – palącym słońcem, chorobami, pasożytami. Swoim zapachem przyciągają jedne owady a inne odstraszają. 

Olejki eteryczne to przede wszystkim skoncentrowane właściwości roślin zamknięte w małej szklanej butelce. Mają działanie antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwwirusowe. Przyspieszają gojenie ran, pomagają w stanach zapalnych oraz w walce z grzybicą czy cellulitem. Wiele z nich można przyjmować doustnie, szczególnie kiedy dotkną nas problemy gastryczne. A w przypadku infekcji dróg oddechowych zaleca się inhalacje z dodatkiem olejków. Olejki eteryczne idealnie sprawdzają się jako dodatek do aromatycznych ciast, deserów czy napojów.  Należy jednak pamiętać aby zachować szczególną ostrożność przy korzystaniu z olejków. Nie należy nakładać ich bezpośrednio na skórę czy do spożycia. Warto je wcześniej zmieszać z olejem bazowy (przed nałożeniem na skórę), solą (przed kąpielą) czy miodem (przed spożyciem).

W naszym sklepie znajdziesz potrzebne do aromaterapii akcesoria - naturalne olejki eteryczne, kadzidła, kominki do olejków i kadzideł, podstawki. 

czytaj więcej »

Jest 11 produktów.

Pokazano 1-11 z 11 pozycji

Aktywne filtry

Jak działa aromaterapia? 

Aromaterapia to sztuka i umiejętność stosowania olejków eterycznych, które wykorzystuje się w celach terapeutycznych i leczniczych. Określenie AROMATERAPIA wymyślił w latach 20 XX wieku francuski chemik pracujący w rodzinnej firmie perfumeryjnej. Jednak sama aromaterapia, olejki eteryczne i kadzidła stosowane były już przez starożytne cywilizacje i uważa się, że są znane od około 4000 lat. Egipcjanie używali olejków głównie do mumifikacji zwłok, dzięki czemu zakonserwowane mumie zachowały się do dzisiaj, a żywice kadzidłowca po ekshumacji Tutenhamona nadal wydzielały niezwykły aromat. Używano je także do różnych obrzędów i rytuałów religijnych, namaszczania chorych oraz dezodorowania spoconego ciała. Wzmianki o olejkach pojawiają się także w Biblii, używane były przez kapłanów do namaszczenia chorych, w celu leczenia trudno gojących się ran. Już sam zapach olejków działa uśmierzająco i przynosił ulgę w cierpieniu. Kiedy odkryto ich antyseptyczną moc służyły również do odkażania ran, leczenia infekcji i różnych chorób. Z olejków eterycznych korzystano w czasie operacji czy porodu. 

Dzisiaj korzystamy z aromaterapii w różnych formach. Olejki eteryczne można stosować do kąpieli, masażu, rozpyla się je w pomieszczeniach za pomocą dyfuzorów lub kominków do aromaterapii. A także poleca się je do spożycia. Medycyna naturalna, czy tradycyjna wspomaga się aromaterapią w procesach leczenia i daje wyraźną poprawę zdrowia. Olejki eteryczne wykorzystywanie w aromaterapii działają na poziomie zarówno fizycznym jak i emocjonalnym. Naukowcy odkryli, że człowiek jest w stanie rozróżnić 10 000 zapachów, średnio jest to około 2 000-7 000. Chyba każdy z nas odczuł jak aromat może działać na nasze zmysły. I właśnie to działanie wykorzystuje aromaterapia. Olejki eteryczne i kadzidełka działają na nasze zmysły 😊 a dzięki działaniu antybakteryjnym, antywirusowym i antyseptycznym działają również na ciało 😊

Do włosów przetłuszczających się polecamy szampony z dodatkiem glinki takie jak Rhassoul, Yoga i Lawenda 3 w 1. Jednak gdy włosy są bardzo suche na końcach, szampon Lawenda 3w1 może je puszyć, elektryzować lub przesuszy jeszcze bardziej. Jest na to sposób.  Wystarczy zastosować metodę OMO i przed nałożeniem szamponu Lawenda 3w1 na skórę głowy, zabezpieczyć końce odżywką np. Tiare flower. Pamiętajmy też, że w przypadku przetłuszczających się włosów u nasady a suchych na końcach najlepiej nie myć włosów na całej ich długości tylko samą skórę głowy. Końce najlepiej myć odżywką do włosów. Odżywki w kostce nie zawierają środków powierzchniowo czynnych, nie pienią się ale mogą zmywać brud i zanieczyszczenia jednocześnie odżywiając suche pasma.