OMO

Co to jest OMO?

OMO jest to stosunkowo nowa technika mycia włosów w 3 krokach. Skrót OMO w najprostszym tłumaczeniu to Odżywianie-Mycie-Odżywianie i to są właśnie trzy kroki OMO. Mycie włosów zaczynamy od odżywiania czyli nałożenia lekkiej nawilżającej odżywki na mokre włosy i pozostawieniu jej na kilka minut. Należy pamiętać, aby odżywkę nałożyć do połowy włosów pomijając skórę głowy. Następny krok to tradycyjne mycie, czyli moczymy włosy, nakładamy szampon (zwróć uwagę aby zacząć mycie od skóry głowy) i spłukujemy zarówno odżywkę jak i szampon. Trzeci i ostatni etap to znów odżywianie czyli nałożenie odżywki, tym razem wybierz odżywkę mocno nawilżającą najlepiej na bazie emolientów, pozostaw ją na 10-20 minut i dokładnie wypłucz włosy. 

Mycie włosów metodą OMO

Jaki jest cel metody OMO?

Przede wszystkim ochrona. Pierwsze nałożenie odżywki ma na celu ochronę włosa przed działaniem substancji myjących zawartych w szamponie, a które mogą przesuszać włosy. Szczególnie polecana jest do włosów zniszczonych, przesuszonych, pozbawionych blasku, farbowanych lub rozjaśnianych. Takie cechy charakteryzują włosy wysokoporowate lub średnioporowate. Podwójne nawilżenie sprawia, że włosy będą idealnie nawilżone, lśniące i wygładzone. OMO sprawdzi się również u posiadaczek włosów kręconych. Już po pierwszej kuracji loki będą wyglądać sprężyście i zdrowo. Metoda OMO niestety nie jest dobra dla wszystkich rodzajów włosów. Jeśli Twoje włosy są cienkie i pozbawione puszystości, dodatkowe nakładanie odżywki może je bardziej obciążyć i jeszcze bardziej stracą na objętości (efekt oklapnięcia lub przetłuszczenia).

Tak więc przed rozpoczęciem kuracji OMO należy pamiętać przede wszystkim o doborze odpowiednich kosmetyków. Dobrze jest wcześniej przetestować jednorazowo jak nasze włosy zareagują na dodatkowe odżywienie. 

Mycie włosów metodą OMO

Czym różni się OMO od OOMO?

OMO często wzbogacane jest o olejowanie. Tak powstaje metoda OOMO, czyli przed pierwszym krokiem należy nałożyć na włosy olejek a reszta pozostaje bez zmian.

Mycie włosów metodą OOMO