Olej Abisyński

Olej abisyński - to olej pozyskiwany z nasion Modraku Abisyńskiego (Cramble abyssinica) rosnącego w obrębie regionu Morza Śródziemnego oraz we wschodniej Afryce, na terenie zwanym Abisynią (dzisiejsza Etiopia). Ten wyjątkowy olejek znany jest od setek lat, początkowo stosowany przez ludność krajów afrykańskich i arabskich. Dopiero później został rozpowszechniony w Europie, gdzie teraz cieszy się rosnącą popularnością.

Właściwości oleju abisyńskiego

Swoje niezwykłe właściwości pielęgnacyjne olejek z nasion modraku zawdzięcza przede wszystkim wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych nienasyconych omega-3. Jednocześnie zawartość kwasów tłuszczowych nasyconych jest bardzo niska, dzięki temu olej jest bardzo lekki i nie pozostawia uczucia lepkości na skórze. Wchłania się bardzo dokładnie, pozostawiając skórę gładką i matową, w związku z tym można go z powodzeniem używać do pielęgnacji skóry na dzień.  Dodaje się go do kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, aby gładko się rozprowadzały, łatwiej wchłaniały i nawilżały nawet bardzo przesuszoną skórę. Olejek abisyński neutralizuje działanie wolnych rodników, dlatego często dodawany jest do kosmetyków anti-aging.

Jest bardzo łagodny, nie podrażnia skóry, dlatego poleca się go dla osób borykających się z problemami skórnymi, alergiami czy AZS. Bardzo dobrze nawilża skórę i wygładza zmarszczki. Olej abisyński można spokojnie stosować samodzielnie, bezpośrednio na skórę lub włosy. W naszych kosmetykach zastosowaliśmy go w składzie lekkiego Kremu do twarzy "Herbatka Różana".