Czakra

Czakry wywodzą się hinduizmu oraz buddyzmu i są ośrodkami energetycznymi w ciele każdego człowieka mającymi wpływ na poszczególne części ciała. Wyróżnia się 7 czakr: czakrę podstawy, sakralną, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony a każda z nich pełni określone funkcje.

Czakry dbają m.in. o harmonię i równowagę wewnątrz jak i na zewnątrz organizmu. Zaburzenie jednej z czakr może doprowadzić do dolegliwości bólowych, chorobowych lub psychicznych dlatego systematyczne oczyszczanie czakr poprzez różnego rodzaju praktyki duchowe, napełnianie ich pozytywną energią, pozwala utrzymać je w równowadze.

Do każdej z czakr został przydzielony symbol oraz kolor i tak np. Czakra podstawy to kolor czarny i czerwony, czakra sakralna pomarańczowy, splot słoneczny kolor żółty, czakra serca kolor zielony i różowy, czakra gardła kolor niebieski, czakra trzeciego oka to kolor idygo, czasem lekko fioletowy, czakra korony to fiolet i biały. Wiele osób sprzeciwia się i podważa istnienie systemu 7-czkar gdyż nie ma naukowego potwierdzenia na ich obecność w ciele. Jednakcoraz więcej praktyk duchowych, ezoterycznych opierających się na tym systemie, badając zjawisko dysharmonii, zaburzeń fizycznych oraz psychicznych jakie zachodzą w organizmie oraz co mogło być ich powodem.

W naszej kolekcji naturalnych, ajurwedyjskich szamponów w kostce również odnajdziesz system 7 czakr i odpowiednio dostrojone do nich kolory. Sprawdź czy szampon w kostce, który wybrałeś, ma bezpośredni związek z Twoja czakrą.