Eteryczny olejek limonkowy Shaushka
search
  • Eteryczny olejek limonkowy Shaushka

Eteryczny olejek limonkowy orzeźwienie i relaks 10ml

30,00 zł
Brutto 48 h

Olejek eteryczny limonkowy to olejek otrzymywany ze skórki owoców limonki (Citrus aurantiifolia). Ma świeży, cytrusowy zapach, który przypomina zapach świeżo przekrojonego owocu. Olejek ten ma różnorodne zastosowania w aromaterapii, kosmetyce i innych dziedzinach. 

Olejek limonkowy jest często używany w aromaterapii ze względu na jego orzeźwiający i energetyzujący zapach. Wdychanie tego olejku może pomóc w poprawie nastroju, łagodzeniu stresu i redukcji uczucia zmęczenia.

Olejek limonkowy wykazuje pewne właściwości antybakteryjne, co sprawia, że może być stosowany np. w produktach do czyszczenia domu.

Dzięki zawartości naturalnych związków chemicznych, takich jak limonen czy kwas askorbinowy, olejek limonkowy może wspomagać układ odpornościowy i pomagać w zwalczaniu infekcji.

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Zastosowanie olejku limonkowego

Olejek limonkowy jest dodawany do różnych kosmetyków, takich jak mydła, żele pod prysznic, balsamy do ciała i szampony, aby dostarczyć im świeżego i cytrusowego zapachu.

Właściwości antyseptyczne: Olejek limonkowy może być stosowany w mieszankach do dezynfekcji powierzchni, pomagając w utrzymaniu czystości w domu.

Stosowanie w produkcji perfum: Ze względu na swoje świeże i cytrusowe nuty, olejek limonkowy może być używany jako składnik perfum, nadając im lekkiego i energetyzującego aromatu.

Podobnie jak w przypadku innych olejków eterycznych, olejek limonkowy należy stosować z umiarem. Przed bezpośrednim nałożeniem na skórę zaleca się rozcieńczanie go w oleju bazowym. Osoby wrażliwe na składniki cytrusowe lub mające problemy ze skórą powinny zachować ostrożność. Jest fotouczulający, dlatego nie powinno się go stosować latem, gdy planujemy zaznać kąpieli słonecznej. 

Zobacz także

Komentarze (0)