Naturalne, indyjskie kadzidełka Musk Piżmo firmy HEM 20 patyczków
search
  • Naturalne, indyjskie kadzidełka Musk Piżmo firmy HEM 20 patyczków

Naturalne kadzidełka MUSK HEM Incense Sticks opakowanie 20 szt

6,90 zł
Brutto 48 h

Kadzidełka HEM Musk

opakowanie 20szt

Karton 120szt (20x6)

Czas palenia ok. 40min

A HEM PRODUCT

Kadzidło z  piżmem firmy HEM znanej na całym świecie z tradycyjnego wyrobu kadzideł. Najbardziej znane kadzidła linii Precious skomponowane są z różnych kwiatów, drewna egzotycznego oraz tradycyjnych zapachów żywicy. Zapach piżma ma właściwości relaksujące, aromatyczne, dodaje energii ciału i duszy, doskonale sprawdza się jako afrodyzjak.

Wybierz Ilość: 1szt.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

 

Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Piżmo już w starożytności uważano za silny afrodyzjak. Jego zapach szczególnie ceniony był na dworach królewskich i świątyniach. W Indiach piżmo wykorzystywane było jako środek przeciwbólowy i uspokajający. Bardzo często używano go aby wywołać pożądanie lub jako środek pobudzający. W niektórych krajach Arabskich było dodatkiem do wapna do tynkowania ścian. Wtedy w domu unosił się zapach przypominający skórzaną woń. 

Pierwotnie piżmo pozyskiwane było z gruczołów okołoodbytniczych jelenia piżmowego, skunksa, piżmowca, kaczki piżmowej i woła piżmowego. Z uwagi na długi proces produkcji oraz małą dostępność, niejednokrotnie ceny naturalnego piżma przewyższały cenę złota.  Nie dziwi więc fakt, że aktualnie piżmowiec jest objęty ochroną z uwagi na ogromny spadek populacji tego zwierzęcia. Ponieważ popularność piżma nie spada a wręcz przeciwnie ciągle rośnie, naukowcy zaczęli poszukiwania innego źródła zapachu piżma. Tak więc podobny zapach został odkryty w takich roślinach jak: kropik piżmowy, piżmian właściwy oraz korzeń arcydzięgla. 

Zobacz także

Komentarze (0)