SOSNOWY LAS I JEGO UZDRAWIAJĄCA MOC

Opublikowano przez      03/24/2020 23:01:21     Aktualności , Olejki eteryczne i aromaterapia    Komentarze 0
SOSNOWY LAS I JEGO UZDRAWIAJĄCA MOC

Sosna jest od starożytności związane z duchowym światem mężczyzn. W przeszłości wierzono, że spacerując po lesie sosnowym mężczyzna mógł odzyskać utracony wigor, ponownie połączyć się z duchem, zamieszkującym jego wnętrze. W dzisiejszych czasach olejek sosnowy jest składnikiem kosmetyków i perfum z przeznaczonych dla mężczyzn.
W miesiącu grudniu, kiedy zima zaglądała do okien, przynajmniej raz w tygodniu przyjmowane były kąpiele wzbogacane olejkiem sosnowym. Zabieg ten ożywiał całe ciało i wzmacniał układ odpornościowy. Wcierano olejek sosnowy w klatkę piersiową, oklepywano plecy oraz wdychano celem udrożnienia dróg oddechowych. Leczono nim także astmę oraz inne choroby układu oddechowego. Działał antyseptycznie, więc w czasach, kiedy trudno było o alkohol, wcierano olejek celem odkażenia rany. Wszystkie pachnące maści na bazie olejków i żywicy sosnowej pełniły również funkcje dezodorantu. 

Olejek sosnowy już od najdawniejszych czasów wykorzystywany był w medycynie ludowej kiedy pojawiał się kaszel, zapalenie oskrzeli, grypa i bóle zatok.  Nacierano nim obolałe mięśnie, radzono sobie w przypadku rwy kulszowej, reumatyzmu oraz problemów z krążeniem.

W celu pozyskania olejków eterycznych, zamkniętych w igłach sosny, maczano gałązki w oleju, spirytusie i macerowano kilka tygodni. Z młodych pędów sosny wytwarzano syrop, który podawano aby uśmierzyć ból gardła, wzmocnić organizm i wypędzić z niego wirusy. Olejek sosnowy kojarzy się nam najczęściej z cukierkami na gardło lub odświeżaczami powietrza, jednak bardzo często dodawany jest do perfum, kosmetyków, past do zębów oraz produktów do pielęgnacji domu. 

Magiczne zastosowanie olejku: Przywraca uracony wigor, oczyszcza, pomnaża majątek. Stosowany podczas wizualizacji, wzmacnia wysyłaną w eter energię pieniądza. 

Środki ostrożności: olejek z sosny zwyczajnej jest zabroniony w przypadku padaczki i niewydolność nerek. Uważaj, aby nie używać go na podrażnioną, delikatną lub zaognioną skórę. Bez porady lekarskiej nie jest zalecany dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią oraz małym dzieciom. Unikaj kontaktu z oczami i błonami śluzowymi.

Komentarze

Zaloguj się lub zarejestruj aby dodać komentarze