Super wyprzedaż

Kto z Was lubi wyprzedaże?

Chyba każdy!

Wyprzedaż to okazja do nabycia nadal pełnowartościowych produktów w niezwykle atrakcyjnych cenach.

Znane są nam wszystkim wyprzedaże sezonowe związane z porą roku, kiedy cały asortyment sklepu zostaje wymieniony na inny, dostosowany do potrzeb klientów.

czytaj więcej »

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Duża grupa konsumentów z niecierpliwością wyczekuje rabatów, aby móc wyposażyć się na przyszły rok lub skorzystać z nich w ostatnich dniach sezonu.

Z kosmetykami jest nieco inaczej, oczywiście zdarzają się takie, dostosowane do pory roku jak np. kremy ochronne z filtrem na lato lub natłuszczające na zimę. 

Wyprzedaże kosmetyków mają zazwyczaj związek z terminem przydatności kosmetyku lub  końcówką serii. 

Kosmetyki naturalne nie zawsze mają długie daty ważności, ponieważ zazwyczaj nie zawierają silnych konserwantów.

Prawo zabrania dystrybucji towarów przeterminowanych i jest to oczywiste, jednakże należy mieć świadomość, iż krótka data ważności absolutnie nie oznacza, że produkt staje się niepełnowartościowy. Ma ona jedynie znaczenie informujące klienta o gwarantowanym przez producenta okresie bezwzględnej stabilności i bezpieczeństwa, jednakże wiele detergentów zachowuje swoje cechy i właściwości jeszcze długo po jej upływie.

Jako producenci kosmetyków zero waste, staramy się zadbać nie tylko o przyjazne środowisku opakowania, ale również zapobiegamy przeterminowaniu się wyprodukowanych przez nas produktów. Koniec daty jest najczęstszą przyczyną wycofania ich ze sprzedaży i utylizacji co zawsze oznacza stratę (nie tylko finansową ale także zmarnowanie zasobów i uszczerbek dla środowiska).

Co możemy zrobić z kosmetykami, które utraciły datę ważności? 

Każdego roku tony niewykorzystanych kosmetyków trafiają na wysypisko śmieci a mogłyby zostać ponownie wykorzystane i zużyte do końca. Tylko w jaki sposób? 

Jeżeli posiadasz w domu szampony, mydła, żele pod prysznic których nie używasz, ponieważ nie są dostosowane do twojego typu skóry czy włosów, wykorzystaj je jako środki do czyszczenia pędzli do makijażu, prania myjki do demakijażu lub prania bielizny. Przeterminowane kosmetyki posłużą jako środki czystości do mycia podłogi, czyszczenia fug, prania kanapy, odplamiania ubrań czy mycia mocno zabrudzonej wanny lub prysznica. 

Olejki do włosów, kremy wykorzystaj np. do pielęgnacji obuwia a olejki eteryczne jako dodatek do prania lub odświeżania przepoconych  butów.

Odżywki do włosów, mogą zastąpić środek do zmiękczania tkanin a dezodoranty z sodą do czyszczenia kuchenki albo zmywania etykiet ze słoików.